09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.10godz.50min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wojtkowiak: Kadrze się nie odmawia, ale…

Pier­wszy mecz po kon­tuzji roze­grał wczo­raj po połud­niu Grze­gorz Wojtkowiak. Kap­i­tan Lecha po meczu z GKS-em Bełchatów narzekał na łąkotkę i wypadł z osiem­nast­ki mec­zowej na spotkanie z Ruchem. — Na pewno coś jeszcze odczuwam, ale to nie ból, który uniemożli­wia grę. Kon­trolowałem cały czas staw kolanowy i jestem zad­owolony, że bez więk­szych prob­lemów mogłem dokończyć mecz - powiedzi­ał po spotka­niu „Dyzio”.

Jego powrót na boisko nie był jed­nak szczęśli­wy. Górnik nie dał wiele szans Lechowi, zdomi­nował go szczegól­nie w środ­ku pola i wygrał zasłuże­nie. — Stra­cil­iśmy przed prz­er­wą bramkę, która zmieniła obraz gry. To wyglą­dało, jak w Bełcha­towie, mieliśmy przewagę w posi­ada­niu pił­ki, tak mi się wyda­je, ale nie potrafil­iśmy zamienić tego na bram­ki - zauważył Wojtkowiak. - Gole padały w naj­gorszych momen­tach, dekon­cen­trac­ja w końców­ce i na początku meczu i dal­iśmy się zła­pać w tę pułap­kę. Gdy­by nasza bram­ka padła szy­b­ciej w drugiej połowie, moglibyśmy jeszcze powal­czyć o punk­ty — dodał.

W pier­wszej połowie kon­tuzjowanego Wołąkiewicza zastąpił debi­u­tu­ją­cy w Lechu Mar­ciano Bru­ma. — On potrze­bu­je jeszcze trochę cza­su. Miał z nami dopiero pięć tren­ingów, jed­nak jest na dobrej drodze, aby osiągnąć pełne zrozu­mie­nie z zespołem - oce­nia kolegę z zespołu kapitan.

Po meczu przez kil­ka chwil Wojtkowiak roz­maw­iał z selekcjonerem kadry Fran­ciszkiem Smudą, który zaprosił go na zgrupowanie reprezen­tacji przed mecza­mi z Meksykiem i Niem­ca­mi. — To są atrak­cyjni prze­ci­wni­cy. To kadra i jej się nie odmaw­ia, ale są sprawy ważne i ważniejsze - mówi o swo­jej sytu­acji Lechita.

Już przed meczem mówił, że brak powoła­nia na reprezen­tację wyko­rzys­ta na powrót do pełnej dys­pozy­cji i sprawnoś­ci po ura­zie. - Te dwa tygod­nie wol­nego były­by bard­zo dobre, zas­tosowal­ibyśmy leki wycisza­jące łąkotkę od środ­ka. Przy­dały­by się ten czas na odbu­dowanie nogi, taki mieliśmy zaplanowany cykl z lekarza­mi, ale to decyz­ja i kon­sul­tac­ja z lekarza­mi kadry i klubu - pod­kreślał Wojtkowiak.

Dla Fran­cisz­ka Smudy wys­tęp w meczu ligowym jest jed­nak równoz­naczny z gotowoś­cią do gry przez 90 min­ut w spotka­nia kadry. - W roz­mowie z trenerem padły takie słowa. Okaże się to jed­nak w najbliższych godz­i­nach. Wiado­mo, że z trenerem znamy się i te roz­mowy są do prze­myśle­nia, będziemy się jed­nak kon­tak­tować w tygod­niu — zakończył kap­i­tan „Kole­jorza”.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.