27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.8godz.34min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wojtkowiak: Po prostu coś się zacięło

Piłkarze, tren­erzy, kibice – wszyscy chcą lep­szych wyników i sty­lu gry Lecha. Po ostat­nich niepowodzeni­ach, głos na kon­fer­encji pra­sowej zabrał kap­i­tan zespołu – Grze­gorz Wojtkowiak. – Coś się zacięło i ter­az musimy zro­bić wszys­tko, aby sytu­ac­ja wró­ciła do normy – mówił reprezen­tant Polski.

- Zda­je­my sobie sprawę z powa­gi sytu­acji – powiedzi­ał „Dyzio”. – Mamy na tyle doświad­c­zoną drużynę, że ze wszys­t­kich sił postaramy się to wszys­tko napraw­ić. Wiado­mo, że gdy zespołowi nie idzie, to należy zebrać drużynę i poroz­maw­iać. Odbyliśmy taką męską dyskusję po meczu z Widzewem i wyjaśnil­iśmy sobie wszys­tko, co zapewne nie było­by przy­jemne dla uszu kogoś z zewnątrz – wyjaśnił Wojtkowiak.

Kap­i­tan zespołu zwró­cił też uwagę na to, że piłkarze stara­ją się trzy­mać razem nawet poza boiskiem: — Już od paru lat staramy się wychodz­ić ze swoi­mi rodz­i­na­mi, dzieć­mi, żeby czuć taką atmos­ferę jed­noś­ci. Spędza­my też czas w miejs­cach, gdzie może­my się rozluźnić, np. na gokartach.

Pop­u­larny „Dyzio” sko­men­tował też obec­ną sytu­ację kadrową, jeśli chodzi o defen­sy­wę Lecha: — Hubert Wołąkiewicz nabaw­ił się urazu i to przykre, ponieważ to pod­sta­wowy zawod­nik w naszej obronie. Manuel Arbole­da na treningach prezen­tu­je się już dobrze, ale odczuwa jeszcze lek­ki dyskom­fort. Gdy­by miał zagrać, to nie stworzy to więk­szego prob­le­mu, ponieważ to doświad­c­zony zawod­nik, więc kłopotów komu­nika­cyjnych na pewno nie będzie.

- To nie jest tak, że gram mniej ofen­sy­wnie – wyjaś­ni­ał obroń­ca Lecha. – To wszys­tko jest prze­cież pod­porząd­kowane prze­ci­wni­ka. To tren­er i ludzie odpowiedzial­ni za anal­izę rywala decy­du­ją, czy mogę grać bardziej czy mniej ofen­sy­wnie. Moje zada­nia się nie zmieni­a­ją. Mam pra­wo się zapędzać pod pole karne rywala, ale bez uszczer­bku na naszej obronie.

Ostat­nie zdanie doty­czyło już kwestii tak­ty­cznych: — Nie sądzę, że to tak, iż nie umiemy grać tą tak­tyką. Cały czas się uczymy, trenu­je­my i tak naprawdę ciężko powiedzieć, w czym jest prob­lem. Po pros­tu nie strze­lamy goli, bo stwarza­my sobie mniej sytu­acji. Po pros­tu coś się zacięło i ter­az musimy zro­bić wszys­tko, aby sytu­ac­ja wró­ciła do normy – zakończył Wojtkowiak.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.