31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.29min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wojtkowiak: Wołąkiewicz dostanie jeszcze szansę w kadrze

- Dostawałem powoła­nia, gdy tylko byłem zdrowy, więc należy trze­ba się cieszyć i cały czas udowod­ni­ać, że się na nie zasługu­je — mówi w roz­mowie z LechNews.pl Grze­gorz Wojtkowiak, obroń­ca Lecha oraz reprezen­tacji Pol­s­ki, przed mecza­mi towarzyski­mi z Argen­tyną i Francją.

Przed tygod­niem zakończył się trud­ny dla Lecha sezon, a ter­az czeka­ją Pana mecze reprezen­tacji narodowej…

- Na pewno trze­ba z ligi wyciągnąć wnios­ki. Mamy tak dobrą drużynę, że powin­niśmy grać w pucharach. Ter­az jeszcze roz­pamię­tu­je­my tego roku, ale myślimy także o meczach reprezentacji.

5 czer­w­ca Pol­s­ka zmierzy się z Argen­tyną, ale do Pol­s­ki przy­jedzie zespół bez najwięk­szy gwiazd w składzie. Ma to dla piłkarzy jakieś znaczenie?

- Fajnie zagrać z zawod­nika­mi świa­towej klasy, bo takim był­by Mes­si. On jed­nak nie przy­jedzie. Mimo to nastaw­iamy się na to, że Argen­ty­na jest sil­nym zespołem, z świa­towej klasy zawod­nika­mi, bo w jej kadrze nie gra­ją przy­pad­kowi zawod­ni­cy. Podob­nie jest w przy­pad­ku Francji. To również ciekawy mecz i drużyna.

Widać, że Fran­ciszek Smu­da ustal­ił już krę­gosłup drużyn. Czu­je Pan, że jest jed­nym z tych zawod­ników, który go tworzy?

- Na pewno od paru powołań widać, że krę­gosłup kadry tren­er zachowu­je. Dostawałem powoła­nia, gdy tylko byłem zdrowy, więc należy trze­ba się cieszyć i cały czas udowod­ni­ać, że się na nie zasługuje.

Dwóch piłkarzy Lecha zostało powołanych do kadry. Czy gdy­by odpowiadał Pan za reprezen­tację, zabrał­by jeszcze które­goś z Lechitów? Może Huber­ta Wołąkiewicza, który w ostat­nim cza­sie grał bard­zo dobrze?

- Nie myślałem nigdy o tym. Od tego są inni ludzie, ja zaj­mu­je się graniem w piłkę. Nie od mnie należą powoła­nia, to selekcjon­er pode­j­mu­je decyz­je czy Hubert zagra. Wyda­je mi się jed­nak, że otrzy­ma on jeszcze nie jed­ną okazję do gry.

Żal, że nie zagra­cie na otwar­cie sta­dionu w Gdańsku?

- Na pewno fajnie się gra na otwar­cie sta­dionu. Cieka­wość w takim przy­pad­ku rośnie, ale nieste­ty prace nie zakończyły się na czas. Dla nas nie ma to znaczenia. Zagramy w Warsza­w­ie dwa mecze. Trze­ba w każdym z nich pokazy­wać swo­je możli­woś­ci, bo dużo zawod­ników jest w kręgu zain­tere­sować sztabu szkole­niowego reprezentacji.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.