31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.47min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wołąkiewicz: Rola kapitana to duże wyróżnienie

Wołąkiewicz: Rola kapitana to duże wyróżnienie

- Mamy bard­zo dobrą, sil­ną kadrę. Na każdą pozy­cję mamy min­i­mum dwóch równych piłkarzy – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej Hubert Wołąkiewicz.

Od początku rundy wiosen­nej kap­i­tanem Kole­jorza będzie Hubert Wołąkiewicz. Jak wyglą­dały kulisy wyboru środ­kowego obroń­cy? — Jeśli chodzi o rolę kap­i­tana to wybrała go przede wszys­tkim druży­na. Zespół mnie wybrał, tren­er to poparł. Rola kap­i­tana to duże wyróżnie­nie. Duża odpowiedzial­ność i duże wyma­gania — zaz­naczył.

Wołąkiewicz może wys­tępować zarówno na środ­ku obrony, jak i na skrzy­dłach. Sam przyz­na­je, że najlepiej czu­je się jed­nak na stop­erze — Jeśli chodzi o moją for­mę to grałem na różnych pozy­c­jach. Najlepiej się czu­ję na środ­ku obrony, tak też grałem pod­czas spar­ingów. Może się zdarzyć, że będę musi­ał wys­tąpić na boku obrony — przyz­na­je.

W niedzielę Kole­jorz pode­jmie na włas­nym boisku Śląsk Wrocław, który w rundzie jesi­en­nej nie błyszczał formą.

 — Kilku zawod­ników odeszło ze Śląs­ka, mają także kilku kon­tuzjowanych graczy. To jed­nak dobry prze­ci­wnik. Na pewno nam się nie podłożą. Przy­go­towal­iśmy się do rundy bard­zo dobrze. Jesteśmy pewni siebie. Jest w nas nowa jakość. Pokaże­my to w niedzielę — doda­je.

Prezes Klim­czak stwierdza, że Lech ma najlep­szą kadrę w całej Ekstrak­lasie — Mamy bard­zo dobrą, sil­ną kadrę. Na każdą pozy­cję mamy min. dwóch równych piłkarzy.

Kole­jorz chce wal­czyć w tym roku o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki oraz o awans do fazy grupowej Ligi Mis­trzów — Na razie mamy do roze­gra­nia kil­ka spotkań, by zak­wal­i­fikować się do fazy pucharowej. Im wyżej będziemy w tabeli, tym więcej spotkań może­my roze­grać przed włas­ną pub­licznoś­cią. Później chce­my wal­czyć o fazę grupową.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.