02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.57min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wołąkiewicz: Trwa najdłuższa pucharowa przygoda

- Może­my mówić o Chaz­arze w kat­e­gorii sil­niejszego albo słab­szego zespołu od Żety­su, ale wszys­tko zwery­fiku­je boisko. Jedziemy do Azer­be­jdżanu po dobry rezul­tat, który poz­woli u siebie zagrać ze spoko­jem - mówi przed meczem w europe­js­kich pucharach Hubert Wołąkiewicz.

Obroń­ca Lecha nie pamię­ta poprzed­niego dwumeczu pomiędzy tymi dwiema druży­na­mi. — Nie było mnie wtedy w Poz­na­niu. Wiem, że Lech wygrał u siebie wysoko. Życzyłbym sobie podob­ne­go rezul­tatu w jed­nym z najbliższych meczów — zaz­nacza „Żaba”.

Utartą pucharową maksymą jest zdoby­cie bram­ki na wyjeździe, która może postaw­ić gospo­darza pier­wszego meczu w bard­zo trud­nej sytu­acji. — Strze­le­nie bram­ki na wyjeździe jest bard­zo ważne. Z takim zami­arem lec­imy do Azer­be­jdżanu - pod­kreśla Wołąkiewicz. - Swo­ją wyżs­zość chce­my udowod­nić przy Buł­garskiej - dodaje.

Jego zdaniem w grze Lecha jest jeszcze wiele do poprawy, a ostat­ni mecz pokazał kil­ka manka­men­tów. — Stra­cil­iśmy bramkę, za którą odpowia­da defen­sy­wa. Wierzę, że wyciąg­niemy z tego wnios­ki i nie popełnili takich błędów - zauważa piłkarz.

W prze­ciągu ostat­niego tygod­nia piłkarze Lecha pokon­ali już blisko 15 tys. mm. - To na pewno już ter­az najdłuższa pucharowa przy­go­da, bo mecze gramy bard­zo daleko. Chci­ałbym jed­nak dalej grać, wygry­wać i awan­sować dalej. Lata lecą, a każdy zakła­da sobie jakieś cele. Każdy chce się rozwi­jać i zas­makować europe­jskiej pił­ki, bo to nie to samo co liga – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.