27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.4godz.59min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wstyd i hańba. Lech znowu przegrywa w lidze

Wstyd i hańba. Lech znowu przegrywa w lidze

Lech Poz­nań prze­grał mecz z Podbeskidziem 0:1. Pier­wsza połowa nie wyglą­dała tak źle. Lechi­ci mieli swo­je sytu­acje. Dru­ga to zupełni inna baj­ka. Szy­bko stra­cona bram­ka w drugiej odsłonie gry nie zde­ter­mi­nowała jeszcze bardziej piłkarzy. Z try­bun sły­chać było gorzkie słowa kibiców, ale nie zmieniło to obrazu gry. Po tym spotka­niu Lech znalazł się w stre­fie spadkowej.

Początek meczu należał zde­cy­dowanie do „Kole­jorza”. Lechi­ci mogli zdobyć bramkę już w 5. min­u­cie, gdy Linet­ty na środ­ku pola zgrał do Pawłowskiego. Ten wypuś­cił jeszcze Kędziore, który po zie­mi podał do Linet­tego. Pomoc­nik Lecha moc­no uderzył, ale bramkarz Podbeskidzia obronił strzał. Dobić próbował Thoma­l­la, Zubas znów „wypluł” piłkę. Swo­jego dobi­cia próbował jeszcze Gajos, ale nie wpisał się na listę strzelców.

W 21. wyśmieni­cie Thoma­lle obsłużył Pawłows­ki. Napast­nik Lecha miał sytu­ację sam na sam, ale miał min­i­mal­nie ostry kąt. Nieste­ty, Thoma­lli nie udało się zdobyć bramki.

Cier­pli­wość kibiców na try­bunach bard­zo szy­bko się kończyła. Zaczęły pojaw­iać się ostre słowa o grze „Kole­jorza”. Lechi­ci starali się odpowiedzieć na zden­er­wowanie kibiców skład­ną akcją. W 25. min­u­cie ład­nie w pole karne dośrod­kował Dou­glas, jed­nak Hamalainen uderzył pon­ad bramkę.

Dru­ga połowa była bard­zo podob­na, co pier­wsza. Z jed­nym małym wyjątkiem. W 56. min­u­cie „Kole­jorz” prze­gry­wał. Loko­mo­ty­wa nadzi­ała się na kon­trę w wyko­na­niu Adu, który podał do Szczepa­ni­a­ka. Pomoc­nik Podbeskidzia przymierzył w dłu­gi róg. Jas­min Burić w tej sytu­acji był bez szans.

Sytu­ac­ja wyglą­dała coraz gorzej. Goś­cie zamknęli się w we włas­nej połowie i z uporem odpier­ali ata­ki Lecha. Nawet jeśli obroń­cy popełnili jak­iś błąd, to zawsze na straży stał Zubas. Jak w sytu­acji z 66. min­u­ty, gdy po rzu­cie rożnym świetne głową uderzył Ara­ju­uri. Golkiper świet­nie się wyciągnął i kole­jny raz obronił zespół od straty gola.

Niemoc Lecha w tym meczu cią­gle trwała. Do koń­ca meczu nie udało się wywal­czyć z tego meczu cho­ci­aż punk­tu. Sytu­acje były, ale na tyle dobre, by coś z nich wyszło. Próbował Formel­la, Lovren­ciscs, Konwac­ki. Jak nie rykoszet, to obrona Zubasa.

LECH POZNAŃ – PODBESKIDZIE BIELSKO- BIAŁA 0:1 (0:0)

Bram­ki: 56’ Szczepaniak

Żółte kart­ki: Dou­glas, Kędzio­ra; Kato, Możdżeń, Mójta

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty (74. Formel­la), Trał­ka – Gajos, Hamalainen, Pawłows­ki (64. Lovrenc­sics) – Thoma­l­la ( 46. Kownacki)

PODBESKIDZIE: Zubas  — Pazio, Horoszkiewicz, Nowak, Mój­ta – Kato, Możdżeń – Chmiel (10. Kowal­s­ki (87. Janić)), Szczepa­ni­ak, Adu (90. Jonkisz)– Demjan

Wid­zowie: 11 902

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.