01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-20godz.-8min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wszyscy do Owińsk!

Wszyscy do Owińsk!

Już w najbliższą sobotę Druży­na Wiary Lecha zmierzy się z Juran­dem Koziegłowy. Jest to o tyle dobra infor­ma­c­ja dla kibiców, ponieważ będą mogli wybrać się na wyjaz­dowy mecz Wiary Lecha do Owińsk, a dzień później wesprzeć „Kole­jorza” w Łęcznej. Jeszcze przed tygod­niem mecz miał się pokry­wać ze spotkaniem Lecha, jed­nak dzię­ki zarzą­dowi Drużyny Kiboli udało się prze­nieść go na sobotę.

His­to­ria spotkań z Juran­dem Koziegłowy nie jest obsz­er­na. Te dwie drużyny mierzyły się ze sobą tylko trzy razy, z czego jed­no spotkanie zostało odd­ane walkow­erem przez Juran­da. Pier­wszy raz Drużynie Wiary Lecha przyszło roze­grać mecz z drużyną z Koziegłów już w pier­wszym sezonie b‑klasy. Kibole prze­grali wtedy mecz. W rewanżu DWL wygrała z Juran­dem walkow­erem 0:3.

Sezon 2012/2013 obie drużyny skończyły na miejs­cu, które nie dawało im awan­su do wyższej klasy roz­gry­wkowej. W kole­jnym sezonie nie dane było im się ze sobą zmierzyć, ponieważ nie grali w tej samej grupie b‑klasy.

Obec­ny sezon pokazu­je, że nie tylko w bezpośred­nim star­ciu tych drużyn DWL jest lep­sza, ale również w tabeli. Mecz w rundzie wiosen­nej Wiara Lecha wygrała 3:0, a na chwilę obec­ną wyprzedza Juran­da o jede­naś­cie „oczek” w tabeli. Druży­na Wiary Lecha pla­su­je się na pier­wszym miejs­cu w lidze, nato­mi­ast Jurand zaj­mu­je czwartą lokatę.

Na wios­nę lep­szą drużyną była zde­cy­dowanie Wiara Lecha. W trzech meczach wywal­czyli 9 punk­tów. Jed­nego spotka­nia Kibole nie musieli roz­gry­wać ze wzglę­du na wyco­fanie się drużyny KS Gniezno z roz­gry­wek. DWL strzeliła na wios­nę czter­naś­cie bramek (3 bram­ki dzię­ki walkowerowi), tracąc przy tym trzy gole. Jurand Koziegłowy na start rundy wiosen­nej nie wyglą­da najlepiej. W trzech spotka­ni­ach udało im się zdobyć jedynie dwa punk­ty. Stra­cili przy tym cztery bram­ki, a strzelili dwie.

Ostat­ni mecz w Owińskach Druży­na Kiboli zagrała z LKS Kicin w rundzie jesi­en­nej w tym sezonie. Nie dość, że DWL rozbiła wtedy LKS Kicin 0:6, na mecz przy­było pon­ad 300 kibiców. Była to zasłu­ga m.in. FC Owińs­ka, która zor­ga­ni­zowała wów­czas, oprócz dopin­gu przez cały mecz, oprawę z uży­ciem pirotechniki.

Mecz odbędzie się w sobotę 18 kwiet­nia o godzinie 17:00 w Owińskach.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@SzyMic

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.