02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.31min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wszyscy do Owińsk!

Wszyscy do Owińsk!

Już w najbliższą sobotę Druży­na Wiary Lecha zmierzy się z Juran­dem Koziegłowy. Jest to o tyle dobra infor­ma­c­ja dla kibiców, ponieważ będą mogli wybrać się na wyjaz­dowy mecz Wiary Lecha do Owińsk, a dzień później wesprzeć „Kole­jorza” w Łęcznej. Jeszcze przed tygod­niem mecz miał się pokry­wać ze spotkaniem Lecha, jed­nak dzię­ki zarzą­dowi Drużyny Kiboli udało się prze­nieść go na sobotę.

His­to­ria spotkań z Juran­dem Koziegłowy nie jest obsz­er­na. Te dwie drużyny mierzyły się ze sobą tylko trzy razy, z czego jed­no spotkanie zostało odd­ane walkow­erem przez Juran­da. Pier­wszy raz Drużynie Wiary Lecha przyszło roze­grać mecz z drużyną z Koziegłów już w pier­wszym sezonie b‑klasy. Kibole prze­grali wtedy mecz. W rewanżu DWL wygrała z Juran­dem walkow­erem 0:3.

Sezon 2012/2013 obie drużyny skończyły na miejs­cu, które nie dawało im awan­su do wyższej klasy roz­gry­wkowej. W kole­jnym sezonie nie dane było im się ze sobą zmierzyć, ponieważ nie grali w tej samej grupie b‑klasy.

Obec­ny sezon pokazu­je, że nie tylko w bezpośred­nim star­ciu tych drużyn DWL jest lep­sza, ale również w tabeli. Mecz w rundzie wiosen­nej Wiara Lecha wygrała 3:0, a na chwilę obec­ną wyprzedza Juran­da o jede­naś­cie „oczek” w tabeli. Druży­na Wiary Lecha pla­su­je się na pier­wszym miejs­cu w lidze, nato­mi­ast Jurand zaj­mu­je czwartą lokatę.

Na wios­nę lep­szą drużyną była zde­cy­dowanie Wiara Lecha. W trzech meczach wywal­czyli 9 punk­tów. Jed­nego spotka­nia Kibole nie musieli roz­gry­wać ze wzglę­du na wyco­fanie się drużyny KS Gniezno z roz­gry­wek. DWL strzeliła na wios­nę czter­naś­cie bramek (3 bram­ki dzię­ki walkowerowi), tracąc przy tym trzy gole. Jurand Koziegłowy na start rundy wiosen­nej nie wyglą­da najlepiej. W trzech spotka­ni­ach udało im się zdobyć jedynie dwa punk­ty. Stra­cili przy tym cztery bram­ki, a strzelili dwie.

Ostat­ni mecz w Owińskach Druży­na Kiboli zagrała z LKS Kicin w rundzie jesi­en­nej w tym sezonie. Nie dość, że DWL rozbiła wtedy LKS Kicin 0:6, na mecz przy­było pon­ad 300 kibiców. Była to zasłu­ga m.in. FC Owińs­ka, która zor­ga­ni­zowała wów­czas, oprócz dopin­gu przez cały mecz, oprawę z uży­ciem pirotechniki.

Mecz odbędzie się w sobotę 18 kwiet­nia o godzinie 17:00 w Owińskach.

Napisz do auto­ra na Twitterze:

@SzyMic

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.