01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-20godz.-55min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wychowanek Kolejorza podpisał kontrakt

Wychowanek Kolejorza podpisał kontrakt

Robert Gum­ny pod­pisał swój pier­wszy pro­fesjon­al­ny kon­trakt. 17-latek związał się z mis­trzem Pol­s­ki trzylet­nią umową. 

Zad­owolony z kon­trak­tu Gum­nego jest wiceprezes Piotr Rutkows­ki. — To kole­jny wychowanek, który dołączył do pier­wszego zespołu. Cieszymy się, że szkole­nie w Akademii Lecha Poz­nań przynosi efek­ty i mamy w drużynie kole­jnego młodego piłkarza. Mam nadzieję, że wkrótce zade­bi­u­tu­je w naszym zes­pole, a jego gra sprawi kibi­com wiele radoś­ci - czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie KKS Lech Poznań.

Robert Gum­ny wys­tępu­je na pozy­cji lewego obroń­cy. Pod­czas rundy jesi­en­nej wys­tępował w zes­pole juniorów starszych. Zimą został włąc­zony na trenin­gi drużyny rez­erw Lecha Poz­nań. O jego umiejęt­noś­ci­ach szy­bko przekon­ał się tren­er Jan Urban. Lewy obroń­ca dostał szan­sę od szkole­niow­ca pier­wszego zespołu i wyjechał z kadrą na zgrupowanie do Hisz­panii. Reprezen­tant młodzieżowej kadry do lat 19 wys­tąpił w dwóch meczach kontrolnych.

Gum­ny został zgłos­zony do roz­gry­wek Ekstrak­lasy. Marzenia wychowan­ka Kole­jorza wresz­cie zaczęły się speł­ni­ać. Zda­je sobie sprawę, że konkurenc­ja na lewej obronie jest duża i zamierza wyko­rzys­tać doświad­cze­nie starszych kolegów — Od dziec­ka gram w tym klu­bie i zawsze marzyłem o tym, żeby pod­pisać z nim kon­trakt. Ter­az liczy się dla mnie to, żeby ciężko pra­cow­ać na treningach i pokazać się na nich z jak najlep­szej strony. Wiem, że wszys­tko zależy ode mnie, także to kiedy zade­bi­u­tu­je. Nie spodziewam się jed­nak, że to nastąpi szy­bko — powiedzi­ał 17-let­ni piłkarz.

źródło: lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.