28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.22min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wychowanek Kolejorza podpisał kontrakt

Wychowanek Kolejorza podpisał kontrakt

Robert Gum­ny pod­pisał swój pier­wszy pro­fesjon­al­ny kon­trakt. 17-latek związał się z mis­trzem Pol­s­ki trzylet­nią umową. 

Zad­owolony z kon­trak­tu Gum­nego jest wiceprezes Piotr Rutkows­ki. — To kole­jny wychowanek, który dołączył do pier­wszego zespołu. Cieszymy się, że szkole­nie w Akademii Lecha Poz­nań przynosi efek­ty i mamy w drużynie kole­jnego młodego piłkarza. Mam nadzieję, że wkrótce zade­bi­u­tu­je w naszym zes­pole, a jego gra sprawi kibi­com wiele radoś­ci - czy­tamy na ofic­jal­nej stron­ie KKS Lech Poznań.

Robert Gum­ny wys­tępu­je na pozy­cji lewego obroń­cy. Pod­czas rundy jesi­en­nej wys­tępował w zes­pole juniorów starszych. Zimą został włąc­zony na trenin­gi drużyny rez­erw Lecha Poz­nań. O jego umiejęt­noś­ci­ach szy­bko przekon­ał się tren­er Jan Urban. Lewy obroń­ca dostał szan­sę od szkole­niow­ca pier­wszego zespołu i wyjechał z kadrą na zgrupowanie do Hisz­panii. Reprezen­tant młodzieżowej kadry do lat 19 wys­tąpił w dwóch meczach kontrolnych.

Gum­ny został zgłos­zony do roz­gry­wek Ekstrak­lasy. Marzenia wychowan­ka Kole­jorza wresz­cie zaczęły się speł­ni­ać. Zda­je sobie sprawę, że konkurenc­ja na lewej obronie jest duża i zamierza wyko­rzys­tać doświad­cze­nie starszych kolegów — Od dziec­ka gram w tym klu­bie i zawsze marzyłem o tym, żeby pod­pisać z nim kon­trakt. Ter­az liczy się dla mnie to, żeby ciężko pra­cow­ać na treningach i pokazać się na nich z jak najlep­szej strony. Wiem, że wszys­tko zależy ode mnie, także to kiedy zade­bi­u­tu­je. Nie spodziewam się jed­nak, że to nastąpi szy­bko — powiedzi­ał 17-let­ni piłkarz.

źródło: lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.