Wygrana z Mistrzem Cypru w ostatnim sparingu

Wygrana z Mistrzem Cypru w ostatnim sparingu

W swoim ostat­nim meczu sparingowym Lech Poz­nań okazał się lep­szy od APOEL‑u Nikoz­ja. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a bram­ki strze­lali Kamińs­ki, Thoma­l­la oraz Kownacki.

W pier­wszych min­u­tach spotka­nia do ataku rzu­cili się zawod­ni­cy APOEL‑u, jed­nak żad­na z przeprowad­zonych przez Cypryjczyków akc­ja nie dotarła pod bramkę Jas­mi­na Buri­cia. Na pier­wszy cel­ny strzał trze­ba było czekać do 16 min­ut, jed­nak boś­ni­ac­ki bramkarz Kole­jorza nie miał prob­lemów z obroną. Kil­ka min­ut później prawą stroną zaatakował Lech. Lin­ię obrony minął Linet­ty, podał do Kow­nack­iego, lecz obroń­cy goś­ci dobrze rozczy­tali zamierza­nia młodego pomoc­ni­ka i zdołali wybić piłkę z włas­nego pola karnego. W 30 min­u­cie Szy­mon Pawłows­ki popisał się indy­wid­u­al­ną akcją, lecz uderze­nie pomoc­ni­ka Kole­jorza zablokowali Cypryjczy­cy. W 33. min­u­cie spotka­nia znakomite dośrod­kowanie w pole karne z rzu­tu rożnego odd­ał Dou­glas, a Marcin Kamińs­ki wpakował piłkę do bram­ki APOEL‑u. Kil­ka min­ut później ponown­ie defen­sor Kole­jorza popisał się ład­nym podaniem do Roba­ka, jed­nak bramkarz goś­ci nie miał prob­lemów z inter­wencją przy uderze­niu napast­ni­ka. W 41 min­u­cie lewą stroną ruszyli Cypryjczy­cy, lecz Burić nie miał prob­lemów z obroną prostopadłego strzału.

Dru­ga połowa zaczęła się bard­zo dobrze dla lechitów. Swo­ją pier­wszą bramkę w Niebiesko-Białych barwach zdobył Denis Thoma­l­la, który wyko­rzys­tał per­fek­cyjne podanie od Karo­la Linet­ty’ego. W 75. min­u­cie Kow­nac­ki podał piłkę na prawą stronę do Thoma­lli, niemiec­ki napast­nik ograł defen­sorów APOEL‑u odd­ał fut­bolówkę do „Kow­na­sia” ten jed­nak trafił wprost w bramkarza. Młody zawod­nik nie pomylił się min­utę później — dobrze przyjął piłkę i z 16 metra huknął na bramkę Cypryjczyków i pod­wyższył wynik na 3:0. Kil­ka min­ut później poz­na­ni­a­cy przeprowadzili kom­bi­na­cyjną akcję, jed­nak uderze­nie Jevti­cia min­i­mal­nie minęło światło bram­ki APOEL‑u.

Dru­gi mecz kon­trol­ny z APOEL-em roz­gry­wano w sys­temie dwa razy 45 minut.

Lech Poz­nań – APOEL Nikoz­ja (1:0)

Bram­ki: Kamińs­ki (33.), Thoma­l­la (56.), Kow­nac­ki (76).

Lech Poz­nań: Jas­min Burić (46′ Maciej Gos­tom­s­ki) — Keb­ba Ceesay (63′ Dar­iusz Dud­ka), Tamas Kadar, Marcin Kamińs­ki (81′ Maciej Wilusz), Bar­ry Dou­glas (81′ Jan Bednarek) — Łukasz Trał­ka (81′ Jakub Ser­afin), Karol Linet­ty (63′ Abdul Aziz Tet­teh) — Daw­id Kow­nac­ki (81′ Niklas Zul­ci­ak), Kasper Hamalainen (46′ Darko Jevtić), Szy­mon Pawłows­ki (67′ David Hol­man) — Marcin Robak (46′ Denis Thomalla)

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress