02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wypowiedzi piłkarzy po meczu Lech — Piast

Lech Poz­nań wygrał dzisi­aj wysoko z Piastem Gli­wice 4:0. Zaprasza­my do zapoz­na­nia się z wypowiedzi­a­mi piłkarzy Lecha — Patryk Wol­s­ki, Kab­ba Ceesay, Marcin Kamińs­ki, Szy­mon Drew­ni­ak, Bar­tosz Ślusarski.

Patryk Wol­s­ki (Lech Poz­nań):Ten gol, to dla mnie nieopisane szczęś­cie. Jestem dum­ny i szczęśli­wy. Tren­er nie mówił po meczu nic o tej sytu­acji, że mogłem się inaczej zachować. Myślę, że mógł­by mieć pre­ten­sje, jeśli bym nie trafił, ale decyz­ja należała do mnie. Ja decy­du­ję, kiedy jestem przy piłce. Bałem się, że koledzy prze­jmą piłkę. Napast­nik musi być ego­istą. Jestem rozliczany z bramek.

Keb­ba Ceesay (Lech Poz­nań):Przy sytu­acji, gdzie strzeliłem gola, najpierw chci­ałem podać, bo zobaczyłem dobrze ustaw­ionego kolegę z lewej. Potem zori­en­towałem się, że bramkarz jest nieco wysunię­ty, uderzyłem i wpadło. Strze­lanie goli zawsze spraw­ia radość, ale dla mnie najważniejszą rzeczą jest, byśmy wygrali jako zespół. Na pewno zdoby­cie dużej licz­by bramek dobrze dzi­ała na pewność siebie zespołu. Myślę że jesteśmy w dobrej formie. Wygral­iśmy z Ham­burgiem i dzisi­aj zdobyliśmy 4 gole, więc musimy utrzy­mać tę passę i wal­czyć dalej.

Marcin Kamińs­ki (Lech Poz­nań):Na pewno po tej pier­wszej bram­ce był moment przeło­mowy. Mówiliśmy do siebie w szat­ni, że trze­ba strzelić tę jed­ną bramkę, a na pewno później będzie o wiele łatwiej i posyp­ią się kole­jne. Cieszy to, że znowu zaczęliśmy strze­lać bram­ki, a dośrod­kowa­nia były w kierunku zawod­ników, bo o tym dużo mówiliśmy. Tego brakowało w Gdańsku. Na początku nasza gra nie wyglą­dała tak jak byśmy chcieli, ale wys­zliśmy na nich wysoko i pokaza­l­iśmy, że gramy u siebie i że to my chce­my wygrać. To się przełożyło na wynik. Wiedzieliśmy o co gramy i musieliśmy się w końcu przeła­mać. Cieszy to, że wygral­iśmy i do tego tak wysoko.

Szy­mon Drew­ni­ak (Lech Poz­nań):Myślę, że Piast zaskoczył nas tylko strza­ła­mi i przez pewien moment utrzymy­wał z przo­du pił­ki. W drugiej połowie osłabł, my prze­jęliśmy inic­jaty­wę i wygral­iśmy 4:0. Dzisi­aj miała być współpra­ca między mną a Bartkiem. W pier­wszej połowie było trochę cias­no, mniej piłek do mnie trafi­ało, ale w drugiej połowie było już lep­iej, bo Piast się otworzył i było więcej swo­body , więcej piłek do mnie. Myślę, że wyglą­dało to nieźle i z całoś­ci moż­na być zad­owolonym. Miałem sytu­acje klarowne. Były też słup­ki, poprzecz­ki, ale dążyliśmy do tego, żeby zdomi­nować rywala i wynik 4:0 jest jak najbardziej słuszny. Zwycięst­wo bard­zo cieszy, dodało nam otuchy i skrzy­deł. Mamy dwa tygod­nie do meczu z Zagłę­biem. Przez ten czas będziemy robić swo­je i mam nadzieję, że będą efekty.

Bar­tosz Ślusars­ki (Lech Poz­nań):Cieszy wysok­ie zwycięst­wo i moja bram­ka. Prowadzil­iśmy grę do prz­er­wy, a jedy­na sytu­ac­ja Pias­ta, to  poprzecz­ka Podgórskiego. Tren­er był spoko­jny, my wiedzieliśmy, że sytu­acje przyjdą i rzeczy­wiś­cie przyszły. Wyko­rzys­tal­iśmy je w drugiej połowie i wygral­iśmy tak wysoko. Tych moich startów było dzisi­aj dosyć sporo, ale trochę było też niedokład­noś­ci. Myślę, że to się jeszcze poprawi. Mam nadzieję, że dojdzie do tego ta dokład­ność , to może wtedy dać wiele drużynie.

 

notowała: mg

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.