Z napastnikami bez napastnika

Z napastnikami bez napastnika

Przed meczem rewanżowym z FC Basel tren­er Maciej Sko­rża zaskoczył ustaw­ie­niem drużyny. Zaskoczył nie tylko sztab Szwa­j­carów, ale także kibiców z Poz­na­nia. Lech zagrał bez typowego napast­ni­ka, a na szpicy ustaw­iony był Kasper Hamalainen. Szkole­niowiec Kole­jorza wiele razy stosował już ten wari­ant w poprzed­nim sezonie. Wtedy wynikał on jed­nak z niedoboru napast­ników, który panował w poz­nańskim klubie.

W let­nim okienku trans­fer­owym, które wciąż prze­cież trwa, dzi­ałacze Lecha nabyli dwóch nowych zawod­ników, typowych napast­ników. Marcin Robak–  król strzel­ców Ekstrak­lasy sezonu 2013/14 i Denis Thoma­l­la doskonale rozpoczęli przy­godę w zes­pole mis­trzów Pol­s­ki od zdoby­cia Super­pucharu- Najważniejsze jest to, żeby szy­bko łapali wspól­ny język z pomoc­nika­mi, byli akty­wni, zmieniali pozy­c­je. To są rożne typy zawod­ników – Denis jest bardziej mobil­ny, a Marcin to król pola karnego- ocenił ostat­nio tren­er Skorża.

Żaden z nich nie wybiegł jed­nak w pier­wszym składzie w rewanżowym meczu z Basel. Thoma­l­la mógł prezen­tować mobil­ność jedynie na ław­ce rez­er­wowych i nie inaczej było z Robakiem, który w zeszłą środę nie był ani królem, ani tym bardziej pola karnego. Obo­je pojaw­ili się na boisku dopiero na ostat­nie kilka­naś­cie i kil­ka min­ut, lecz nic szczegól­nego nie wnieśli do ofen­sy­wnej gry Kole­jorza- Każdy mecz to osob­na his­to­ria i plan. Myślę, że na pewno i Thoma­l­la i Robak to są piłkarze, którzy mogą dawać więcej niż ter­az, czas będzie pra­cow­ał na ich korzyść. W pewnych momen­tach staram się wracać do “dziewiąt­ki”, co było sprawd­zone w poprzed­nim sezonie- tłu­maczył sie tren­er Lecha.

marcin robak

W zami­an za nich, na St.Jacob Park zagrał Kasper Hamalainen, który po raz kole­jny pokazał, że z napast­ni­ka ma tyle, co Łukasz Trał­ka. Fin jest doskon­ałym motorem napę­dowym Lecha, lecz gdy gra na swo­jej pozy­cji ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Gdy się go prze­sunie na pozy­cję numer “9”, zawod­nik od razu traci na mocy spraw­czej. W efek­cie, gra Lecha wyglą­dała całkiem nieźle do momen­tu, gdy trze­ba było zagrać do napast­ni­ka w pole karne. W nim Hamalainen przyjął piłkę zaled­wie 3 razy- Wydawało mi się, że mod­el z Kasprem na szpicy będzie opty­mal­ny. Mieliśmy sytu­acje, ale brakowało nam wykończenia. Gdy­by Łukasz trafił, to mecz mógł się bardziej oży­wić. Tak się nie stało, a skuteczność wciąż nie jest naszą moc­ną stroną- mówi Sko­rża– Denis miał swo­je szanse w meczu z Bazyleą, Marcin z Lechią, ale musimy być do nich cier­pli­wi. Staram się im to tłu­maczyć, oni też to przeży­wa­ją. Przy­chodzili tu z myślą, że będą sna­jpera­mi, a na razie różnie to wyglą­da. Będę rotować, będzie cza­sem tak, że obaj będą zaczy­nać mecze. Napast­ni­cy potrze­bu­ją cza­su, by się ogry­wać, zaczy­na­ją się coraz lep­iej rozu­mieć z drużyną. Zaur też potrze­bował cza­su, pier­wsze miesiące też nie grał zadowalająco.

 

ejberempire

 

 

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress