03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.55min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zagłębie L. — Lech: Kolejorz przegrywa w Lubinie

Zagłębie L. — Lech: Kolejorz przegrywa w Lubinie

W 6. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin 1:2. Hon­orową bramkę dla Kole­jorza zdobył Tomasz Cywka.

Pier­wsza groźną okazję Zagłę­bie stworzyło już w 10. min­u­cie, lecz strzał został wyblokowany przez jed­nego z obrońców Kole­jorza. 5 min­ut później gospo­dar­zom udało się wyjść na prowadze­nie. Dobre prostopadłe podanie od Fil­i­pa Jagiełło na wolne pole wyko­rzys­tał Łukasz Janosz­ka, który to wymanewrował Matusa Put­nock­iego i trafił do pustej bram­ki. Na pewno nie był to wymar­zony początek dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia.
W 33. min­u­cie sytu­ację sam na sam na bramkę mógł zamienić Pedro Tiba, ale Por­tu­gal­czykowi zabrakło zim­nej krwi. Podawał mu Tomasz Cywka. Zagłę­bie mogło prowadz­ić 2:0, po tym jak na czys­tej pozy­cji znalazł się jeden z ataku­ją­cych Miedziowych. Na szczęś­cie dla defen­sorów Kole­jorza sędzia lin­iowy odg­wiz­dał pozy­cję spaloną.

Drugą połowę meczu oba zespołu rozpoczęły bez zmi­an per­son­al­nych w składach. Lechi­ci szy­bko doprowadzili do wyrów­na­nia, bo już w 49. min­u­cie był remis 1:1. Domini­ka Hładuna strza­łem po zie­mi pokon­ał Tomasz Cywka. Zagłę­bie jed­nak bard­zo szy­bko odpowiedzi­ało na tego gola. Cztery min­u­ty później gospo­darze ponown­ie byli na prowadze­niu. Na listę strzel­ców wpisał się Patryk Tuszyńs­ki, który to pokon­ał Matusa Put­nock­iego strza­łem głową. W tej sytu­acji napast­nik Zagłębia wygrał poje­dynek w powi­etrzu z Maciejem Orłowskim. Lech próbował gonić wynik, ale robił to bard­zo nieu­dol­nie i nieskutecznie. W ciągu ostat­nich min­ut meczu trwało prawdzi­we oblęże­nie bram­ki Zagłębia. Sędzia Tomasz Musi­ał zde­cy­dował się doliczyć aż 340 sekund, lecz nie wpłynęło to na koń­cowy wynik w Lubinie.

Zagłę­bie Lubin —  Lech Poz­nań 2:1 (1:0)

Bram­ki: 15. Janosz­ka, 53. Tuszyńs­ki —  49. Cywka.

Żółte kart­ki: 15. Orłows­ki, 17. Cywka

Zagłę­bie: Hładun — Czer­wińs­ki, Gul­dan, Dąbrows­ki, Dzi­wniel — Tosik, Jagiełło (85. Bohar) — Janosz­ka (74. Pakul­s­ki), Starzyńs­ki, Pawłows­ki — Tuszyńs­ki (90+1. Mares)

Lech: Put­nocky — Orłows­ki, Jan­ic­ki, De Mar­co — Makuszews­ki, Trał­ka, Cywka (72. Radut), Wasielews­ki (87. Jóźwiak)- Ama­r­al (72. Dioni) , Gytk­jaer, Tiba

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.