01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.1godz.27min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zagłębie — Lech: Marsz w górę tabeli trwa!

Zagłębie — Lech: Marsz w górę tabeli trwa!

W 17 kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pewnie pokon­ał w Lubinie miejs­cowe Zagłę­bie 3:0, po bramkach strzelonych przed Paulusa Ara­ju­uriego, Darko Jevti­cia oraz Daw­i­da Kownackiego.

Pier­wszy gwiz­dek w Lubinie zabrzmi­ał w piątkowy wieczór o 20.30. Od początku spotka­nia widać było kto chce rządz­ić na boisku — lechi­ci rzu­cili się na Zagłębię i przyniosło to efekt w postaci gola już w 4. min­u­cie! Po roze­gra­niu pił­ki z rzu­tu rożnego i wybi­ciu jej przez defen­sorów “Miedziowych” fut­bolówka trafiła pod nogi Darko Jevti­cia. Szwa­j­car z lewej nogi strzelił na bramkę Kon­ra­da Foren­ca, który nie popisał się dobrą inter­wencją, “wypluł” piłkę przed siebie, a tę do siat­ki skierował stop­er Kole­jorza — Paulus Ara­ju­uri. Zagłę­bie probowało się zre­wanżować — groźnie pod bramką Matusa Put­nock­iego zro­biło się w 16. min­u­cie, gdy lewą stroną szarżował Alek­san­dar Todor­ovs­ki, a jego dośrod­kowanie wylą­dowało na głowie Mar­ti­na Nes­po­ra — ten główkował jed­nak daleko od słup­ka. Minęła chwila, a lechi­ci pod­wyższyli prowadze­nie — tym razem za sprawą Jevti­cia. Pił­ka ponown­ie po rzu­cie rożnym została wybi­ta przez defen­sorów Zagłębia. Trafiła pod nogi pomoc­ni­ka Kole­jorza, a ten z dośrod­kował fut­bolówkę z prawego skrzy­dła w pole karne, następ­nie ta wpadła w kozioł przez Forencem i szczęśli­wie wpadła do siat­ki. Kole­j­na groź­na akc­ja Lecha i następ­na bram­ka — znów wypra­cow­ana przez Jevti­cia! Po raz kole­jny z prawego skrzy­dła dośrod­kowywał w pole karne, gdzie ide­al­nie wypa­trzył Daw­i­da Kow­nack­iego, a ten strza­łem głową umieś­cił piłkę w siatce. Tuż przed prz­er­wą lechi­ci mogli zal­iczyć kole­jne trafie­nie — kole­jno min­i­mal­nie z głów­ki chy­bił Maciej Makuszews­ki, a moment później w groźnej sytu­acji źle do Kow­nack­iego podawał Jevtić. Młody napast­nik miał jeszcze jed­ną bramkową okazję — po indy­wid­u­al­nej kilku­nas­tometrowej akcji w sytu­acji sam na sam trafił w Foren­ca. Po trzech dolic­zonych min­u­tach sędzia Gil zakończył pier­wszą część spotkania.

Inau­gu­ra­cyjny strzał w drugiej połowie został odd­any na bramkę Put­nock­iego przez Jarosława Jacha — minął on jed­nak znacznie poprzeczkę. Lubini­an­ie z dużym ani­muszem roz­gry­wali akc­je po prz­er­wie — zde­cy­dowanie prze­ważali i byli groźniejsi. Uderzał także Michal Papadop­u­los, ale pros­to w “koszy­czek” słowack­iego golkipera Lecha. Kole­jorz odpowiedzi­ał kil­ka min­ut później kiedy to dobrze dośrod­kowywał z rzu­tu wol­nego Radosław Majew­s­ki, a uderzał głową Łukasz Trał­ka. Forenc znów musi­ał się wykazać kil­ka akcji później — próbowali zza pola karnego kole­jno Jevtić oraz Maciej Gajos — szczegól­nie uderze­nie byłego zawod­ni­ka Jagiel­loni Białys­tok było efek­towne. Wprowad­zony na plac gry Adam Buk­sa wywal­czył dla lubin­ian rzut karny, który został sprowokowany przez Jana Bed­nar­ka. Intenc­je strze­la­jącego Krzyszto­fa Janusa świet­nie wyczuł Put­nocky i Kole­jorza nadal zachowywał czyste kon­to! Swo­jego gola w tym spotka­niu szukał także obec­ny lid­er strzel­ców Lot­to Ekstrak­lasy Marcin Robak — próbował strze­lać z ostrego kąta, ale wybronił jego uderze­nie Forenc. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i lechi­ci mogli w dobrych humorach wracać do Poznania!

Zagłę­bie Lubin — Lech Poz­nań 0:3 (3:0)

Bram­ki: 4. Ara­ju­uri, 22. Jevtić, 31. Kownacki

Żółte kart­ki: 24. Kubic­ki, 39. Cotra, 71. Janosz­ka, 90+1. Buk­sa — 79. Bednarek

Zagłę­bie: Forenc — Todor­ovs­ki, Gul­dan, Jach, Cotra — Woź­ni­ak (73. Janus), Piątek, Kubic­ki, Janosz­ka — Papadop­u­los (63.Buksa), Nes­por (69. Jagiełło)

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Ara­ju­uri (46. L. Nielsen), Kadar – Trał­ka, Gajos – Makuszews­ki, Majew­s­ki (62. Tet­teh), Jevtić – Kow­nac­ki (76. Kownacki)

Sędzia: Paweł Gil

Widzów: 8819

 

Karoli­na Tórz

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.