01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.31min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zagłębie — Lech: Nieskuteczni goście

Od początku spotka­nia Lech miał opty­czną przewagę, jed­nak nie potrafił jej udoku­men­tować i potwierdz­ić bramka­mi. Mis­trz Pol­s­ki prze­grał w Lubinie z miejs­cowym Zagłę­biem 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Traore.

 

W 5. min­u­cie “Kole­jorz” mógł wyjść na prowadze­nie jed­nak Rud­nevs w dogod­nej sytu­acji przestrzelił. Pięć min­ut później pewnie po strza­le Hen­zela inter­we­niował Kotorows­ki. W 18. min­u­cie w dogod­nej sytu­acji przestrzelił Ryma­niuk. Strzał po jego uderze­niu nie pole­ci­ał nawet w światło bramki.

W 23. min­u­cie Bosac­ki uderzał głową, ale zagrał niecel­nie i pił­ka opuś­ciła plac gry. Dwie min­u­ty później zza pola karnego szczęś­cie szukał Rud­nevs, ale pewnie inter­we­niował golkiper gospo­darzy. W 32. min­u­cie jeden z piłkarz Zagłębia mógł uderzać, ale został skutecznie blokowany przez obrońcę Lecha.

W 41. min­u­cie z pier­wszej pił­ki uderzał Kiełb, ale był blokowany. Po chwili w dogod­nej sytu­acji znalazł się Rud­nevs, ale nie trafił do pustej bram­ki. Do prz­er­wy w Lubinie było 0:0 i wynik był sprawą otwartą, choć to Lech miał przewagę.

Po prz­er­wie obraz gry się nie zmienił, choć coraz odważniej atakowali gospo­darze. W 57. min­u­cie prob­le­my ze zła­panie fut­bolów­ki po kornerze miał Kotorows­ki. Trzy min­u­ty później powin­no być 0:1 dla Lecha. Muraws­ki świet­nie wypa­trzył Ślusarskiego, który jed­nak nie potrafił pokon­ać bramkarza gospo­darzy i na tabl­i­cy wyników nadal było 0:0.

W 71. min­u­cie Kotorows­ki popełnił błąd i nie zareagował na groźnie uderze­nie Hor­vatha. Te na szczęś­cie pole­ci­ało nad bramką. Cztery min­u­ty później Pliz­ga uderzał głową, ale pewnie zła­pał bramkarz Lecha. Ten w 80. min­u­cie nie miał już tak wiele szczęś­cia. Ład­ną akcję z pier­wszej pił­ki zagrali podopieczni Urbana. W świet­nej sytu­acji znalazł się Tra­ore, który prz­erzu­cił piłkę nad Kotorowskim i było 1:0 dla Zagłębia.

Lech od tego momen­tu jeszcze bardziej zaatakował, ale nie potrafił zagroz­ić bram­ce gospo­darzy. Ci mogli jeszcze zdobyć drugą bramkę, ale Pliz­ga niedokład­nie zagry­wał do part­nera i świet­ną akcję 2 na 1 zakończył na obroń­cy Lecha.

Kole­jorz nie zdobył bram­ki w drugim ligowym meczu i jego sytu­ac­ja w Ekstrak­lasie robi się coraz bardziej skomplikowana.

Zagłę­bie Lubin — Lech Poz­nań 1:0 (0:0)

Bram­ka: 79. Traore

Widzów: 12.155

Sędzia: Marcin Bors­ki (Warsza­wa), od 13 min­u­ty Tomasz Gar­bows­ki (Opole)

Żółte kart­ki: Reina, Pliz­ga — Hen­riquez, Wołąkiewicz

Zagłę­bie: Bojan Isailović — Bar­tosz Ryma­ni­ak, Csa­ba Hor­vath, Ser­gio Reina, Prze­mysław Kocot (83. Fer­nan­do Dinis) — Dami­an Dąbrows­ki, Łukasz Hanzel — David Abwo, Daw­id Pliz­ga, Amer Osman­ag­ić (71. Szy­mon Pawłows­ki) — Mouhamadou Traore

Lech: Krzysztof Kotorows­ki — Grze­gorz Wojtkowiak (85. Vojo Ubi­parip), Bar­tosz Bosac­ki, Hubert Wołąkiewicz, Luis Hen­riquez — Rafał Muraws­ki, Dim­itri­je Injac — Jacek Kiełb (73. Sergei Kriv­ets), Semir Stil­ić, Bar­tosz Ślusars­ki (63. Jakub Wilk) — Artjoms Rudnevs

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.