Zagłębie-Lech: Wygrana potrzebna jak nigdy

Zagłębie-Lech: Wygrana potrzebna jak nigdy

W 5. kole­jce ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin. Dla lechitów to bard­zo ważne spotka­nia, zwłaszcza w aspekcie psychologicznym.

Mało kto się spodziewał, że mis­trz Pol­s­ki zma­gania na kra­jowym pod­wórku rozpocznie tak słabo — dwa prze­grane mecze, jeden remis i wygrana — oto bilans Kole­jorza po czterech kole­jkach. Podob­nie w roz­gry­wkach ekstrak­lasy idzie Miedziowym. Poz­na­ni­a­cy i lubini­an­ie zaj­mu­ję tę samą pozy­cję w tabeli — 11. lokata.

Lep­iej obu zespołom poszło w Pucharze Pol­s­ki. Mis­trz Pol­s­ki pewnie pokon­ał w Grudz­iądzu tamte­jszą Olimpię (0:2). Z kolei beni­aminek rywal­i­zował z rewelacją poprzed­nich roz­gry­wek — Błęk­it­ny­mi Star­gard Szczecińs­ki. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Miedziowych.

Tren­er Maciej Sko­rża w piątkowym meczu nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług pauzu­jącego za czer­woną kartkę Dar­iusza Dud­kę oraz leczącego urazy Bar­ry’ego Dou­glasa oraz Darko Jevtića. Nie zagra­ją również: Kasper Hamalainen i Szy­mon Pawłows­ki. Być może na sta­dion­ie w Zagłębiu nie wys­tąpi Karol Linet­ty, u którego widoczne są ozna­ki przemęczenia. - Nie mam rapor­tu medy­cznego, ale wyglą­da to tak, że w Lubinie Bar­ry’ego  nie zobaczymy. Zro­bimy jed­nak wszys­tko, by na mecz z Videotonem był gotowy. Lep­iej wyglą­da sytu­ac­ja z Tamasem Kadarem. Mamy zna­ki zapy­ta­nia przy Kasprze i Karolu, który wykazu­je symp­to­my przemęczenia, a wiemy, że ten zawod­nik jest podat­ny na urazy i nie chce­my ryzykować przed Videotonem. Przy usta­la­niu składu nie bierze­my w ogóle pod uwagę Darko Jevtića i Szy­mona Pawłowskiego — przyz­na­je tren­er Maciej Skorża.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress