01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.45min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zagłębie — Lech: Zwycięstwo na wyciągnięcie ręki

Niecałych sześ­ciu min­ut zabrakło Lechowi, aby rozpoczął sezon z moc­nego uderzenia — od dwóch zwycięstw i bez straty bram­ki. Te marzenia Lechowi z głowy wybił ktoś, kogo “Kole­jorz” chci­ał kupić — Szy­mon Pawłowski.

Po kilku niecel­nych dośrod­kowa­ni­ach wyżej wymienionego Pawłowskiego, pier­wszy strzał odd­any został w 12. min­u­cie. Po dośrod­kowani Abwo piłkę do siat­ki skierować próbował Janusz Gan­car­czyk, ale uderzył niecelnie.

W rewanżu uderzał Rudņev — również bez powodzenia. Chwilę potem po roze­gra­niu pił­ki przez Możdże­nia i  Štili­cia ten pier­wszy uderzył, jed­nak zbyt lekko. Chwilę potem świet­ną okazję miał Łotysz Rudņev, ale nie odd­ał nawet strza­łu a zderzył się z bramkarzem gospo­darzy. Karnego nie było. Wręcz prze­ci­wnie — sędzia odg­wiz­dał faul w ataku.

Po okre­sie wal­ki głównie w środ­ku pola, ponown­ie chci­ał na prowadze­nie wyjść Lech. Jed­nak strzał Rudņe­va poszy­bował nad poprzeczką. Jed­nak i strzał Šer­nasa z drugiej strony był niecel­ny a Hanzela — zablokowany przez Wołąkiewicza.

Już cztery min­u­ty po prz­er­wie na prowadze­nie wys­zli goś­cie. Świet­ną akcję Štili­cia i podanie przed pole karne wykończył Luis Hen­ríquez. Lechi­ci byli wtedy w świet­nej sytu­acji. Gospo­darze jed­nak nie zamier­ali składać broni. Po blisko godzinie gry mógł być znowu remis. Dośrod­kowanie z rzu­tu rożnego Małkowskiego próbował wykończyć Darvy­das Šer­nas, ale Krzysztof Kotorows­ki jeszcze nie dał się pokonać.

Chwilę potem powin­no być 2:0. Kole­jną asys­tę mógł zal­iczyć Semir Štil­ić, który dostrzegł niepil­nowanego po lewej stron­ie gry Jaku­ba Wil­ka, ale ten będąc oko w oko z bramkarzem — przestrzelił. Potem ponown­ie “Kotor” musi­ał ratować skórę goś­ciom. Najpierw obronił strzał Wilcz­ka a potem zatrzy­mał szarżę Pawłowskiego.

Jed­nak co się odwlecze, to nie uciecze. W 88. min­u­cie gry Szy­mon Pawłows­ki ide­al­nie przymierzył z około 25 metrów. Pił­ka wpadła pod poprzeczkę a Kotorows­ki był bez szans. Dwie min­u­ty później blisko czwartej bram­ki w sezonie był Rudņev, ale jego strzał z najwięk­szym tru­dem zatrzy­mał Isailović. Więcej okazji z żad­nej ze stron w tym meczu już nie było.

ZAGŁĘBIE – LECH 1:1 (0:0)

BRAMKI: 48‘Henríquez — 86‘ Pawłowski

ŻÓŁTE KARTKI: Arboleda
LECH: Kotorows­ki – Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Arbole­da, Hen­ríquez – Štil­ić (84. Djur­d­je­vić), Injac, Muraws­ki,  Możdżeń (61. Kri­wiec),  Wilk (69. Tonew)  – Rudņev.

ZAGŁĘBIE: Isailović — Nhamoine­su, Reina, Hanek, Gan­car­czyk — Małkows­ki (59. Wilczek), Dąbrows­ki (68. Rach­wał), Hanzel, Abwo (81. Tra­ore) — Šer­nas, Pawłowski

SĘDZIA: Włodz­imierz Bar­tos (Sier­adz)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.