Zagłębie Lubin-Lech Poznań: Wywalczyć trzy punkty

kasper hamalainenW 3. kole­jce T- Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin, które zaj­mu­je ostat­nie miejsce w ligowej tabeli. 

Lech Poz­nań nie rozpieszcza kibiców swo­ją doty­chcza­sową dys­pozy­cją. Choć w pier­wszym meczu w Fin­landii lechi­ci wygrali 3:1 z Honką Espoo, to jed­nak ich obec­na for­ma pozostaw­ia wiele do życzenia. Z meczu na mecz podopieczni tren­era Mar­iusza Ruma­ka gra­ją coraz gorzej. W ligowej tabeli Kole­jorz pla­su­je się dopiero na dziewiątej pozycji.

Zagłę­bie Lubin było pozy­ty­wnym odkryciem poprzed­niego sezonu. Druży­na rozpoczęła zma­gania z ujem­ny­mi punk­ta­mi, a potrafiła zająć dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Fal­start miedziowych w dwóch pier­wszych kole­jkach Ekstrak­lasy spowodował, że z posadą tren­era pożeg­nał się Pavel Hapal. Nowym szkole­niow­cem Zagłębia został Adam Buczek, który w spotka­niu z Kole­jorzem zade­bi­u­tu­je w pol­skiej lidze.

Tren­era Mar­iusz Rumak nie będzie mógł sko­rzys­tać z kilku swoich podopiecznych. Nadal w pełni sił nie są Bar­ry Dou­glas, Karol Linet­ty oraz Rafał Muraws­ki oraz ściąg­nię­ty do Poz­na­nia Dim­itri­je Injac. Zagłę­bie wys­tąpi bez Adri­ana Błą­da, Borisa Godala oraz Pawła Widanowa.

W poprzed­nim sezonie Lech Poz­nań tri­um­fował z Zagłę­biem dwukrot­nie. Najpierw poz­na­ni­a­cy wygrali na wyjeździe 0:1 po trafie­niu Vojo Ubi­pari­pa. Z kolei w Poz­na­niu Kole­jorz wygrał 3:1. Bram­ki zdobyli Ger­go Lovrenc­sics, Kasper Hamalainen oraz Piotr Reiss, dla Zagłę­bie gola zdobył Szy­mon Pawłows­ki, który od sezonu let­niego broni niebiesko-białych barw.

Spotkanie rozpocznie się o 20:30.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress