01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.19godz.48min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zakaz stadionowy za… przyjście na mecz

Zakaz stadionowy za… przyjście na mecz

Wczo­raj wyjaśniła się sprawa ewen­tu­al­nego zamknię­cia sta­dionu przy Buł­garskiej na najbliższe spotkanie Kole­jorza z Górnikiem Łęcz­na. Woje­w­o­da umorzył postępowanie administracyjne… 

Już wcześniej wiado­mo było, że kibole z Kotła nie będą mogli dopin­gować swoich piłkarzy z “Dwój­ki” pod­czas najbliższych spotkań Ekstrak­lasy. Decyzją Komisji Ligi na klub nałożono karę 30 tysię­cy grzy­wny oraz zamknię­cie Kotła na dwa mecze ligowe — z Górnikiem Łęcz­na oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Oczeki­wano na decyzję woje­w­ody wielkopol­skiego, Pio­tra Flor­ka, który już wiele razy postaw­ił na swoim. Zapowiadał on, iż jeśli sytu­ac­ja się powtórzy tzn. jeśli zostaną odpalone na sta­dion­ie race, on od razu zamknie sta­dion. Tym razem jed­nak umorzył on postępowanie admin­is­tra­cyjne. O zamknię­cie sta­dionu apelował komen­dant główny policji. Co to oznacza? Na kibiców Lecha żad­nej dodatkowej kary nie nałożono.

Powo­dem zamknię­cia Kotła jest zadymie­nie, poprzez uży­cie środ­ków pirotech­nicznych, które uroz­maicały mec­zową chore­ografię, co spowodowało prz­er­wanie meczu na kil­ka minut.

Co więcej kibice z Kotła nie zostaną prze­niesieni na inną try­bunę. Do tej pory po zamknię­ciu częś­ci sta­dionu, gdzie zasi­adali najbardziej zagorza­li fani, klub umożli­wiał kibolem prze­jś­cie na inny sek­tor, skąd nor­mal­nie był prowad­zony dop­ing. Tym razem fanaty­cy nie zostaną wpuszczeni na stadion.

- Woje­w­o­da zde­cy­dował się umorzyć to postępowanie po tym, jak we wtorek po połud­niu otrzy­mał pis­mo z klubu, w którym Lech infor­mu­je, że nie prze­sadzi ultra­sów z “Kotła” na inne miejs­ca na sta­dion­ie — poin­for­mował rzecznik woje­w­ody Tomasz Stube.

Kocioł pozostanie otwarty zatem na mecz Pucharu Pol­s­ki z Jagiel­lonią Białystok.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.