02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.56min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Bez bramek nie będzie awansu

Już dzisi­aj Lech zagra jed­no z ważniejszych spotkań na tym etapie sezonu. Przed rewanżowym meczem pół­fi­nału Pucharu Pol­s­ki “Kole­jorz” staw­iany jest w roli zde­cy­dowanego fawory­ta, jed­nak w tej chwili jest za burtą tych rozgrywek.

Podbeskidzie jest w nieco lep­szej sytu­acji. Ratu­jąc remis w dolic­zonym cza­sie gry meczu w Poz­na­niu, może u siebie nawet nie strzelić bram­ki. Pewne jest jed­no — jeżeli Lech tego nie osiąg­nie — nie awan­su­je. A nawet samo zdoby­cie gola również może nie dać upragnionego finału.

Lech przys­tąpi do tego meczu pod­bu­dowany psy­chicznie po zwycięst­wie w ligowym klasyku z Legią Warsza­wa. No i z Artjom­sem Rud­nevsem, który po ura­zie jest już do dys­pozy­cji szkole­niow­ca. A to może być decy­du­ją­cy argu­ment w rewanżu z Podbeskidziem. Tak samo, jak w meczu z “Wojskowy­mi”.

Z kolei biel­szczanie nie wygrali u siebie meczu z KSZO Ostrowiec Świę­tokrzys­ki, czyli z najs­tarszą “zgodą” Lecha”, choć goś­cie od 15. min­u­ty grali w “10”. Ten remis na pewno nie pomoże w awan­sie, ale Podbeskidzie raczej pewnie zmierza po upragnioną pro­mocję do Ekstraklasy.

Do składu Lecha wrócą też Semir Štil­ić i Marcin Kikut, którzy nie mogli zagrać z Legią z powodu przekroczenia lim­i­tu żół­tych kartek.  Tren­er Robert Kasper­czyk również nie powinien mieć więk­szego prob­le­mu z zestaw­ie­niem wyjś­ciowej jedenastki.

Lech jest na pewno fawory­tem. Jak to się mówi: Lech musi, a Podbeskidzie może. Tyle tylko, że z Wisłą też to “Biała Gwiaz­da” musi­ała. No i nie podołała wyzwa­niu. Biel­szczanie zapewne chcieli­by również pokon­ać kole­jną ekipę z wyższej pół­ki. A prze­cież od awan­su do finału już tylko mały krok do sięg­nię­cia po puchar i zdoby­cia szan­sy zaprezen­towa­nia się w Lidze Europejskiej.

Przy­pom­ni­jmy, że pier­wszy mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dla Lecha trafił wów­czas Bar­tosz Ślusars­ki, a dla przy­jezd­nych Adam Cieśliński.

Spotkanie będzie moż­na obe­jrzeć W TVP Sport. Trans­mis­ja już od 20.05, a początek meczu o 20:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.