07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.35min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Bez kibiców po zwycięstwo

Piłkarze Lecha bez wspar­cia kibiców będą musieli poradz­ić sobie w Warsza­w­ie. Sym­pa­ty­cy „Kole­jorza” nie będą mogli nawet spod sta­dionu dopin­gować swo­jej drużyny. Mimo to piłkarze zgod­nie przyz­na­ją, że jadą po zwycięstwo.

Sztab szkole­niowy piątej obec­nie drużyny T‑Mobile Ekstrak­lasy nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Siergie­ja Kri­w­ca i Manuela Arboledy. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi również wys­tęp Rafała Murawskiego, który w środę nie trenował. Prob­le­my przed meczem miał również Bar­tosz Ślusars­ki. Napast­nik Lecha narzekał na ból w mięśniu dwugłowym. W spotka­niu z Lechia z powodu osła­bi­enia nie zagrał również Hubert Wołąkiewicz, lecz ter­az już powinien być zdol­ny do gry.

Maciej Sko­rża również ma prob­le­my zdrowotne w swo­jej drużynie. Nie wiado­mo czy zagra­ją Michał Żewłakow, Michał Żyro i Jakub Wawrzy­ni­ak. Prob­le­my przed spotkaniem z Lechem mają Daniel Ljubo­ja i Michał Kuchar­czyk, jed­nak ich wys­tępy nie są zagrożone. W sobotę nato­mi­ast na boisku nie zobaczymy na pewno Rafała Wol­skiego, który pauzu­je za kartki.

Eksper­ci są zgod­ni, że będzie to bard­zo ważny mecz w kon­tekś­cie wal­ki o mis­tr­zost­wo. Legia w przy­pad­ku zwycięst­wa może znacznie przy­bliżyć się do tytułu, a „Kole­jorz” z kolei pokaże, że zapewnienia doty­czące wal­ki o czołowe lokaty nie były tylko pusty­mi słowa­mi. Już ter­az awans do europe­js­kich pucharów zależy tylko od Lecha, ponieważ mimo straty punk­towej do czwartego miejs­ca, może ją jeszcze odro­bić w kole­jnym meczu z czwartą właśnie Polonią Warsza­wa. Niewyk­luc­zone, że cztery wygranej na koniec sezonu poz­wolą „Kole­jor­zowi” na zaję­cie miejs­ca na podium.

Ostat­ni mecz pomiędzy tymi druży­na­mi zakończył się bezbramkowym remisem, choć to Lech był bliżej zwycięst­wa, a Legia swój punkt zawdz­ięczać może bard­zo dobrej dys­pozy­cji w tam­tym meczu Dusana Kuci­a­ka. Podopieczni Macie­ja Sko­rży przed tygod­niem jedynie zremisowali w Łodzi z Widzewem 1:1.

Poprzed­ni mecz na Łazienkowskiej zakończył się zwycięst­wem 2:1 Legii Warsza­wa, która prze­gry­wała po 10 min­u­tach i trafie­niu Siergie­ja Kri­w­ca. „Kole­jorz” grał także w prze­wadze, jed­nak i to nie poz­woliło osiągnąć dobrego rezul­tatu i gole Michała Kuchar­czy­ka i Takesure Chinyamy dały Legii trzy punkty.

Lech ostat­ni raz w Warsza­w­ie wygrał w kwiet­niu 2008 roku po bram­ce Przem­ka Pitrego.

Początek spotka­nia w sobotę o 13:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.