06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.5min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Bezpośrednia walka o puchary

W piątek piłkarze Lecha Poz­nań zmierzą się z Polonią Warsza­wa, ich bezpośred­nim konkurentem w walce o europe­jskie puchary. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka w przy­pad­ku zwycięst­wa w tym meczu znacznie przy­bliżą się do gry w Lidze Europy. Ewen­tu­al­na poraż­ka może te plany bard­zo skomplikować.

Najwięk­szą bolączką dla sztabu szkole­niowego „Kole­jorza” jest zastąpi­e­nie Artioma Rud­ne­va. Napast­nik Lecha nie może w tym spotka­niu wys­tąpić z powodu pauzy za cztery żółte kart­ki, jakie otrzy­mał w tym sezonie. Podob­na sytu­ac­ja doty­czy Huber­ta Wołąkiewicza. Mar­iusz Rumak praw­dopodob­nie sko­rzys­ta, więc z usług Bar­tosza Ślusarskiego, który w ostat­nich dwóch meczach nie zagrał oraz Grze­gorza Wojtkowia­ka, który może zastąpić środ­kowego obrońcę Lecha.

Tren­er Polonii Warsza­wa, Czesław Mich­niewicz, nie ma więk­szych prob­lemów z zestaw­ie­niem swo­jej drużyny. Co praw­da przed tygod­niem czer­woną kartkę otrzy­mał Edgar Cani, ale była ona kon­sek­wencją dwóch żół­tych, więc będzie mógł zagrać w Poz­na­niu. „Czarne Koszule” nie mają także prob­lemów z kon­tuzjowany­mi zawod­nika­mi, a do spotka­nia z „Kole­jorzem” przys­tąpią w opty­mal­nym zestawieniu.

Lechi­ci notu­ją obec­nie najlep­szą passę w tym sezonie, która trwa już od sześ­ciu spotkań. Piłkarze Mar­iusza Ruma­ka wygrali pięć z nich, a jed­no zremisowali i od meczu ze Śląskiem Wrocław są niepoko­nani. Z kolei Polo­nia Warsza­wa przed tygod­niem prze­grała z wal­czą­cym nadal o mis­tr­zost­wo Ruchem Chorzów.

Mil­sze wspom­nienia ze spotkań roz­gry­wanych pomiędzy obiema druży­na­mi ma Polo­nia Warsza­wa. W listopadzie wygrała na Kon­wik­torskiej 1:0, rundę wcześniej pokon­ała Lecha w takim samym sto­sunku. Co praw­da w ubiegłych roz­gry­wkach „Kole­jorz” wye­lim­i­nował Warsza­w­iaków z Pucharu Pol­s­ki, ale ostat­ni mecz ligowym przy Buł­garskiej pomiędzy tymi zespoła­mi zakończył się remisem 2:2, choć goś­cie prowadzili już 2:0.

Spotkanie odbędzie się w piątek o 20:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.