02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.20min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Długo oczekiwany debiut

Dwa tygod­nie piłkarze Lecha czeka­ją na kole­jne ligowe spotkanie. Po dwóch prze­granych meczach z zespołem pożeg­nał się Jose Mari Bakero, a jego obow­iązku prze­jął doty­chcza­sowy dru­gi tren­er Mar­iusz Rumak. To nowy początek „Kole­jorza”, który wró­ci do odpowied­nie tory?

W poniedzi­ałek Lechi­ci mieli zagrać z Górnikiem Zabrze, ale z powodu żało­by nar­o­dowej to spotkanie zostało przełożone. 35-let­ni tren­er na ław­ce zade­bi­u­tu­je więc w spotka­niu z Wisłą Kraków.

Sztab szkole­niowy „Kole­jorza” czeka na infor­ma­c­je doty­czącą stanu zdrowia Rafała Murawskiego, który co praw­da trenu­je od kilku dni z drużyną, ale nadal narze­ka na ból w kostce i jego wys­tęp stoi pod znakiem zapy­ta­nia. Do zajęć wró­cił już również Grze­gorz Wojtkowiak, co oznacza, że Mar­iusz Rumak ma pełną swo­bodę w doborze składu na spotkanie z Mis­trzem Polski.

Z kolei jego konkurent, Michał Pro­bierz, praw­dopodob­nie nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Cwe­tana Genkowa, który narze­ka na chorobę. Nie wiado­mo czy będzie mógł zagrać także Maor Melik­son. Roz­gry­wa­ją­cy Wisły nadal trenu­je indy­wid­u­al­nie. W piątek nie zobaczymy na pewno Radosława Sobolewskiego i Michała Czekaja.

Piłkarze Lecha muszą uważać na żółte kart­ki. Aż czterech z nich może pau­zować w kole­jnym meczu. To Luis Hen­riquez, Manuel Arbole­da, Hubert Wołąkiewicz i Dim­itri­je Injac. Cała czwór­ka w poprzed­nich dwóch meczach wys­tąpiła w wyjś­ciowym składzie.

Wisła, podob­nie jak Lech, nie najlepiej zaczęła rundę wiosen­ną. Wpierw zremisowała 2:2 z Zagłę­biem, a następ­nie prze­grała z Korona Kielce 0:1. Przed tygod­niem zdobyła trzy punk­tu w meczu z Lechią Gdańsk, który wygrała 2:0. To spotkanie było debi­utem na ław­ce Michała Pro­bierza. Ter­az on sam przetes­tu­je nowego tren­era Lecha, Mar­iusza Rumaka.ac

W pier­wszym spotka­niu, które we wrześniu roze­grały obie drużyny górą była Wisła. Mis­trz Pol­s­ki wygrał na Buł­garskiej 1:0 po bram­ce Dudu Bitona w 25 min­u­cie spotkania.

Początek meczu w piątek o 20:30.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.