07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.23godz.23min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Do stolicy po zwycięstwo!

Przy uli­cy Kon­wik­torskiej w Warsza­w­ie, zapowia­da się dzisi­aj arcy­ciekawe spotkanie. Gospo­darze bard­zo niespodziewanie biją się o utrzy­manie, a “Kole­jorz” — jeżeli chce awan­sować do europe­js­kich pucharów — również musi zainka­sować trzy “ocz­ka”.

Mecz ten będzie miał też wiele podtek­stów. Obec­ny szkole­niowiec Lecha, José Mari Bakero, na początku tego sezonu pra­cow­ał jeszcze w warsza­wskiej Polonii. Do Lecha dołączył w listopadzie, zastępu­jąc zwol­nionego Jac­ka Zielińskiego, który… obec­nie prowadzi “Czarne Koszule”.

Właś­ci­ciel Polonii, Józef Woj­ciechows­ki, przyz­nał, że pod­czas zimowej wal­ki o sprowadze­nie Rafała Murawskiego, nie tyle chodz­ił mu o zakup tego piłkarza, a bardziej na pod­bi­ciu ceny i małej zemś­cie na dzi­ałaczach Lecha, za to, że chcieli do swo­jego klubu sprowadz­ić Adri­ana Mierzejewskiego.

Jeżeli chodzi o aspek­ty czys­to sportowe, to moż­na powiedzieć, że Polo­nia po wyjaz­dowym zwycięst­wie 3:1 nad Koroną Kielce, wró­ciła z dalekiej podróży. Było to przeła­manie serii sześ­ciu kole­jnych porażek i pier­wsza bram­ka strzelona w tym roku. Swo­ją ser­ię bez gola zakończył też Ebi Smo­larek wyko­rzys­tu­jąc rzut karny.

Z kolei Lech we wtorek w bard­zo słabym sty­lu zremisował pier­wszy pół­fi­nałowy mecz w ramach Pucharu Pol­s­ki z Podbeskidziem Biel­sko-Biała na włas­nym sta­dion­ie 1:1, tracąc bramkę w dolic­zonym cza­sie gry. Dla Lecha trafił Bar­tosz Ślusars­ki. Wcześniej, w Ekstrak­lasie, mieliśmy remis ze Śląskiem Wrocław 2:2, po golach Kri­w­ca i Ubiparipa.

Tren­er Zielińs­ki powoli wszys­tko zaczy­na układać w Polonii według włas­nego planu i kon­cepcji. Sam prezes Woj­ciechows­ki przyz­nał, że bard­zo chce, aby były szkole­niowiec Lecha wypełnił swój kon­trakt do koń­ca. Powiedzi­ał także, iż Zielińs­ki jako jedyny nie próbował go oszukać.

Z kolei Bakero ma przed sobą trudne chwile. Bo choć podob­no Jacek Rutkows­ki i Andrzej Kadz­ińs­ki chcą z nim przedłużyć wygasają­cy kon­trakt latem, to ciężko myśleć, że tak sie stanie, jeżeli Lech będzie nadal grał słabo, nieskutecznie i mało efektownie.

Obie drużyny spotkały się w tym sezonie już trzykrot­nie. Najpierw w ligowym meczu, “Kole­jorz” zremisował przy Buł­garskiej z “Czarny­mi Koszu­la­mi” 2:2. Następ­ne spotkanie odbyło się również w Poz­na­niu. Tym razem w ramach Pucharu Pol­s­ki. Pier­wszy ćwierć­fi­nałowy mecz wygrała Polo­nia 1:0, jed­nak przy Kon­wik­torskiej Lech okazał się lep­szy — wygrał 2:1 i awansował.

Tren­er Bakero przyz­nał już, że na pewno w pier­wszym składzie zagra Tomasz Mikoła­jczak. Resztę zestaw­ienia ciężko nawet typować, bo Hisz­pan co chwila zmienia zestawienie.

Sędz­ią spotka­nia będzie Paweł Gil z Lublina.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.