Zapowiedź meczu: Dobrą grę potwierdzić bramkami

- Spodziewamy się trud­nego meczu, pełnego wal­ki — mówią Lechi­ci przed spotkaniem z Polonią Warsza­wa. Jutro o 20:30 podopieczni Jose Mari Bakero zmierzą się z „Czarny­mi Koszu­la­mi”. Na Kon­wik­torskiej Lech będzie chci­ał w końcu zdobyć bramkę, a to nie udało mu się od dwóch ligowych spotkań.

Do składu powró­ci Dim­itri­je Injac, który w spotka­niu z Legią pau­zował z powodu kartek. Nadal jed­nak do dys­pozy­cji sztab szkole­niowego nie będą Marcin Kikut i Manuel Arbole­da, którzy już w ten week­end mają zagrać w spotka­niu Młodej Ekstrak­lasy. Tren­er Jose Mari Bakero bard­zo dużą wagę przykła­da do odpowied­niego wprowadza­nia zawod­ników do zespołu po kon­tuzji, tym bardziej, jeśli absenc­ja trwała w obu przy­pad­kach bard­zo długo.

Z kolei Jacek Zielińs­ki może już sko­rzys­tać z usług Bruno, który jest wiodącą postacią Polonii Warsza­wa. Brazyli­jczyk nie jest jed­nak gotowy do gry przez całe spotkanie. W osiem­nastce mec­zowej znalazł się również Paweł Wszołek, który w tym tygod­niu był chory. Szkole­niowiec „Czarnych Koszul” nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Łukasza Teodor­czy­ka, który dopiero wios­ną wró­ci do treningów.

W poniedzi­ałek Polo­nia Warsza­wa wygrała wyjaz­dowy mecz z Ruchem Chorzów 1:0, a dzień wcześniej Lech bezbramkowo zremisował z Legią Warsza­wa 0:0. Oba zespoły w roz­gry­wkach ligowych dzielą zaled­wie 2 punk­ty. „Kole­jorz” zaj­mu­je trze­cie, a Polo­nia siódme miejsce w lidze. Ta cały czas jest bard­zo wyrów­nana i nie trud­no o spory awans, albo spadek w tabeli.

Dla Lecha będzie to kole­jny bard­zo ważny mecz. W spotka­ni­ach z Lechią i Legią pokazał on się z dobrej strony, ale zabrakło przy­p­ieczę­towa­nia w postaci bramek. Już przed spotkaniem z Legią Semir Stil­ić pod­kreślał, że dwa mecze bez bram­ki im się nie zdarzyły. Trzy na pewno. Czekamy więc na przełamanie.

Początek spotka­nia w piątek o 20:30. Trans­mis­ja na Canal+ Sport o 20:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress