02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.12min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Dobra okazja do rehabilitacji

Aż osiem dni po prze­granej Lecha z Legią kibice tego pier­wszego klubu muszą czekać na kole­jne spotkanie swo­jej drużyny. W poniedzi­ałek podopieczni Mar­iusza Ruma­ka staną przed szan­są reha­bil­i­tacji i odsunię­cia w „niepamięć” meczu z obec­nym lid­erem T‑Mobile Ekstrak­lasy. Co więcej, w przy­pad­ku zwycięst­wa będą mogli awan­sować na pozy­cję wicelidera.

Do spotka­nia z prze­dostat­nią drużyną ligi Lechi­ci przys­tąpią bez kon­tuzjowanego Maneu­la Arboledy, a także zaw­ies­zonego za kart­ki Huber­ta Wołąkiewicza. Do zdrowia wraca­ją powoli Marcin Kamińs­ki, Łukasz Trał­ka, a także chory Rafał Muraws­ki i cała trój­ka powin­na być do dys­pozy­cji szkole­niow­ca w poniedziałek.

Dużo miejs­ca media w ostat­nim cza­sie poświę­cały zestaw­ie­niu for­ma­cji obron­nej „Kole­jorza” w najbliższym meczu. W kadrze Lecha jest kilku kandy­datów do zastąpi­enia „Żaby” i „Manu”, a więc eta­towych do tej pory stop­erów poz­nańskiego zespołu. W Biel­sku na kart­ki uważać musi Luis Hen­riquez, który w przy­pad­ku upom­nienia może nie zagrać w kole­jnym spotkaniu.

Tren­er Podbeskidzia Biel­sko-Biała również ma kil­ka prob­lemów kadrowych. W meczu z Lechem nie zagra­ją na pewno Marek Sokołows­ki i Dar­iusz Łat­ka, podob­nie jak Wołąkiewicz, pauzu­ją­cy za kart­ki. Na uraz narze­ka Bartłomiej Konieczny i jego wys­tęp w poniedzi­ałek jest wykluczony.

Lechi­ci bard­zo dobrze radzą sobie w meczach wyjaz­dowych. Wygrali trzy ostat­nie spotka­nia roz­gry­wane w roli goś­ci. Z kolei Podbeskidzie u siebie jeszcze nie wygrało. Z sześ­ciu meczów, które zagrali w Biel­sku-Białej cztery zremisowali, a w dwóch musieli przełknąć gorycz porażki.

Początek meczu w poniedzi­ałek o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.