Zapowiedź meczu: Druga szansa na lidera

Piłkarze Lecha Poz­nań w przy­pad­ku zwycięst­wa w niedziel­nym meczu z Lechią Gdańsk mogą objąć prowadze­nie w lidze. Taką możli­wość drużynie Mar­iusza Ruma­ka umożli­wili rywale. Wczo­raj Widzew Łódź prze­grał na Kon­wik­torskiej, a dzisi­aj Legia straciła punk­ty w meczu z Zagłę­biem Lubin.

W poprzed­nim sezonie „Kole­jorz” po meczu z Lechią mógł mówić o prawdzi­wym pechu. W tam­tym spotka­niu bez najm­niejszych trud­noś­ci Lechi­ci stwarza­li sobie kole­jne sytu­acje bramkowe, jed­nak albo brakło skutecznoś­ci albo świet­nie inter­we­niował Woj­ciech Pawłows­ki, który roze­grał wtedy świetne zawody i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ter­az jed­nak Lech Poz­nań będzie chci­ał zmienić nieko­rzystne wspom­nienia sprzed roku. „Kole­jorz” w lidze zdobył kom­plet punk­tów w meczach wyjaz­dowych, w spotka­ni­ach roz­gry­wanych przy Buł­garskiej podopieczni Mar­iusza Ruma­ka raz wygrali, dwukrot­nie remisowali. Z kolei Lechia punk­tu­je w tym sezonie tylko na wyjaz­dach — na włas­nym sta­dion­ie nie zdobyła jeszcze choć­by punktu.

Pier­wszy raz w tym sezonie prob­le­my kadrowe spotkały zespół Lecha. Na mecz w powodu urazów nie pojechali Ger­go Lovren­ci­cs oraz Ivan Djur­d­je­vić, a w osiem­nastce mimo prob­lemów zdrowot­nych znaleźli się ostate­cznie Łukasz Trał­ka i Keb­ba Ceesay. Ich wys­tęp nie stoi jed­nak pod żad­nym znakiem zapytania.

Z kolei Bogusław Kacz­marek nie może sko­rzys­tać z czterech piłkarzy. Kon­tuzjowani są Sebas­t­ian Małkows­ki, Lev­on Ajrapet­jan i Marko Bajić, a za czer­woną kartkę, w meczu z Lechem, pauzu­je Marcin Pietrowski.

Początek spotka­nia w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress