07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.44min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Druga szansa na lidera

Piłkarze Lecha Poz­nań w przy­pad­ku zwycięst­wa w niedziel­nym meczu z Lechią Gdańsk mogą objąć prowadze­nie w lidze. Taką możli­wość drużynie Mar­iusza Ruma­ka umożli­wili rywale. Wczo­raj Widzew Łódź prze­grał na Kon­wik­torskiej, a dzisi­aj Legia straciła punk­ty w meczu z Zagłę­biem Lubin.

W poprzed­nim sezonie „Kole­jorz” po meczu z Lechią mógł mówić o prawdzi­wym pechu. W tam­tym spotka­niu bez najm­niejszych trud­noś­ci Lechi­ci stwarza­li sobie kole­jne sytu­acje bramkowe, jed­nak albo brakło skutecznoś­ci albo świet­nie inter­we­niował Woj­ciech Pawłows­ki, który roze­grał wtedy świetne zawody i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Ter­az jed­nak Lech Poz­nań będzie chci­ał zmienić nieko­rzystne wspom­nienia sprzed roku. „Kole­jorz” w lidze zdobył kom­plet punk­tów w meczach wyjaz­dowych, w spotka­ni­ach roz­gry­wanych przy Buł­garskiej podopieczni Mar­iusza Ruma­ka raz wygrali, dwukrot­nie remisowali. Z kolei Lechia punk­tu­je w tym sezonie tylko na wyjaz­dach — na włas­nym sta­dion­ie nie zdobyła jeszcze choć­by punktu.

Pier­wszy raz w tym sezonie prob­le­my kadrowe spotkały zespół Lecha. Na mecz w powodu urazów nie pojechali Ger­go Lovren­ci­cs oraz Ivan Djur­d­je­vić, a w osiem­nastce mimo prob­lemów zdrowot­nych znaleźli się ostate­cznie Łukasz Trał­ka i Keb­ba Ceesay. Ich wys­tęp nie stoi jed­nak pod żad­nym znakiem zapytania.

Z kolei Bogusław Kacz­marek nie może sko­rzys­tać z czterech piłkarzy. Kon­tuzjowani są Sebas­t­ian Małkows­ki, Lev­on Ajrapet­jan i Marko Bajić, a za czer­woną kartkę, w meczu z Lechem, pauzu­je Marcin Pietrowski.

Początek spotka­nia w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.