01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.18godz.21min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Duże oczekiwania kibiców

Jeszcze przed zgrupowa­ni­a­mi reprezen­tacji nar­o­dowych piłkarzy Lecha Poz­nań czeka spotkanie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka dobrze rozpoczęli roz­gry­w­ki ligowe, jed­nak aby potwierdz­ić i udowod­nić swo­ją wartość na pewno będą musieli wygrać spotkanie z najbliższym rywalem. Tego przy­na­jm­niej oczeku­ją kibice.

Górnik podob­nie jak Lech nie prze­grał jeszcze spotka­nia w nowym sezonie, choć ma już dwa punk­ty mniej od „Kole­jorza”. Podopieczni tren­era Adama Nawał­ki w pier­wszym meczu wygrali z Piastem Gli­wice, nato­mi­ast w drugiej kole­jce podzielili się punk­ta­mi z Jagiel­lonią Białystok.

Szkole­niowiec Zabrzan w meczu z Lechem będzie mógł sko­rzys­tać z usług Alek­san­dra Kwieka, który powró­cił w tym tygod­niu do tren­ingów po ura­zie stawu skokowego. Nadal indy­wid­u­al­nie trenu­je nato­mi­ast Paweł Olkows­ki. Obroń­ca Górni­ka w zeszłym tygod­niu naciągnął wiązadło krzyżowe i jego wys­tęp stoi pod dużym znakiem zapy­ta­nia. Niepewny jest również wyjazd do stol­i­cy Wielkopol­s­ki Antoniego Łukasiewicza, który ma prob­le­my ze stawem skokowym.

Zde­cy­dowanie więk­szy kom­fort pra­cy ma tren­er Mar­iusz Rumak. Żaden z piłkarzy Lecha nie narze­ka na urazy i wszyscy są do dys­pozy­cji szkole­niow­ca. W tym tygod­niu jed­nak ani razu sztab szkole­niowy nie pra­cow­ał z pełną kadrą. Opiekun Lecha dał kilku zawod­nikom wolne, aby zre­gen­erowali siły po tru­dach tren­ingów w ostat­nich kilku tygodniach.

Lechowi ostat­nio dobrze wiedzie się w meczach z Górnikiem w Poz­na­niu. W poprzed­nim sezonie „Kole­jorz” wygrał 1:0, a ostat­nia poraż­ka miała miejsce w sierp­niu 2003 roku. Od tego cza­su wszys­tkie mecze Lecha z Górnikiem przy Buł­garskiej kończyły się zwycięst­wem gospodarzy.

Początek spotka­nia w niedzielę o 14:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.