07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.6godz.5min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Inne cele, duże nadzieje

Cztery mecze bez poraż­ki na swoim kon­cie mają piłkarze Lecha Poz­nań, którzy po słabym star­cie w rundzie wiosen­nej zaczęli grać coraz lep­iej i co najważniejsze zdoby­wać punk­ty. Te poz­woliły mu na włącze­nie się do wal­ki o europe­jskie puchary i choć w Kiel­cach zdobył tylko jeden punkt, to nadal nie jest bez szans w ostate­cznym rozrachunku.

Przed niedziel­nym meczem sztab szkole­niowy Lecha nie ma więk­szych prob­lemów ze zdrowiem swoich piłkarzy. Do koń­ca sezonu nie zagra na pewno Sieriej Kri­wiec, kon­tuzjowany jest także Manuel Arbole­da, w indy­wid­u­al­nie w tym tygod­niu trenował Tomasz Kędzio­ra, ale to jedyni gracze, których wys­tęp z Lechią jest wykluczony.

Paweł Janas ma przed meczem z Lechem poważniejszy prob­lem, ponieważ wypadł mu z gry Sebas­t­ian Małkows­ki pod­sta­wowy bramkarz, który wielokrot­nie w tym sezonie ratował drużynę z Gdańs­ka. W ostat­nim spotka­niu urazu doz­nał także Krzysztof Bąk, jed­nak ten powinien być gotowy na niedzielę.

Na wios­nę Lechiś­ci wygrali zaled­wie jed­no spotkanie i cztery zremisowali. Ich notowa­nia są bard­zo niskie, a biorąc pod uwagę ter­mi­narz, to każdy punkt będzie na wagę zwycięst­wa. Dlat­ego należy spodziewać się zaciętego meczu, w którym nikt nie będzie odstaw­iał nogi. Obie drużyny mają swo­je cele, o które na fin­iszu roz­gry­wek jeszcze walczą.

W poprzed­niej rundzie Lech Poz­nań zremisował na PGE Are­na 0:0, w poprzed­nim sezonie wygrał na Buł­garskiej 2:0, ale prze­grał na wyjeździe, tracąc dwie bram­ki na przestrzeni kilkudziesię­ciu sekund. W doty­chcza­sowym rozra­chunku oba zespoły spotkały się 49 razy, będzie to więc 50 mecz pomiędzy Lechem, a Lechią. Częś­ciej, 20 razy, górą był „Kole­jorz”, 19 razy Lechia, a 10 razy padł remis. Lech jest także skuteczniejszy pod bramką i wygry­wa póki co tę rywal­iza­cję w sto­sunku 52:45.

Początek meczu w niedzielę o 14:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.