01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Już teraz możemy wyrównać rekord Widzewa

lovrencicsW najbliższy poniedzi­ałek piłkarze Lecha Poz­nań powal­czą o piąte z rzę­du zwycięst­wo w meczu ligowym. Tym razem ich rywalem będzie zespół Jagiel­lonii Białys­tok, z którym Mar­iusz Rumak nie zdobył jeszcze cho­ci­aż punktu.

Sztab szkole­niowy “Kole­jorza” ma kil­ka prob­lemów zdrowot­nych. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Luisa Hen­riqueza, o czym już szerzej pisal­iśmy na stron­ie. W tygod­niu prob­le­my mieli Alek­san­dar Tonew i Kasper Hamalainen, ale ich wys­tępy nie są zagrożone. W Białym­stoku nie zagra­ją jed­nak Karol Linet­ty, Patryk Wol­s­ki, Manuel Arbole­da i pauzu­ją­cy za kart­ki Łukasz Trałka.

Mniej kłopotów ma Tomasz Haj­to, który poza Niką Dżalamidze i Tomasze Poręb­skiem ma wszys­t­kich zawod­ników do swo­jej dyspozycji.

Dla Lechitów najbliższy ryw­al jest bard­zo niewygod­nym prze­ci­wnikiem. W 2012 roku dwukrot­nie prze­grali oni z “Jagą” 0:2. Dla Mar­iusza Ruma­ka będzie to świet­na okaz­ja do przeła­ma­nia się w meczach z tym zespołem. Ostat­ni raz na wyjeździe “Kole­jorz” wygrał z Jagiel­lonią we wrześniu 2009 roku (3:2) i w sierp­niu 2008 roku (3:0). Po powro­cie tej drużyny do Ekstrak­lasy jed­nak trzy trzy razy prze­grał i odniósł wspom­ni­ane dwa zwycięstwa.

Zawod­ni­cy Mar­iusza Ruma­ka wkracza­ją w decy­du­jącą fazę wal­ki o mis­tr­zost­wo. Ter­az nie ma już miejs­ca na potknię­cia. Kluc­zowe będzie oczy­cięst­wie zwycięst­wo w Warsza­w­ie nad Legią, ale ta i tak musi się jeszcze potknąć. W obec­nej kole­jce zagra z Piastem w Gli­wicach, z którym dwa tygod­nie temu Lech rozpraw­ił się 3:0.

Kole­jorz” w tym sezonie nadal kon­tynu­u­je fanasty­czną passę wyjaz­dową. Wygrał do tej pory 12 z 13 meczów z czego 11 z rzę­du i jest to praw­dopodob­nie już ter­az najdłuższa pas­sa wyjaz­dowa w Ekstrak­lasie. Do wyrów­na­nia najlep­szej — Widze­wa z sezonu 1995/1996 — braku­je już tylko jed­nego zwycięstwa.

Początek spotka­nia Lecha z Jagiel­lonią w poniedzi­ałek o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.