11.02.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Wisła Płock vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.51min.
13.80 X3.50 21.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Już teraz możemy wyrównać rekord Widzewa

lovrencicsW najbliższy poniedzi­ałek piłkarze Lecha Poz­nań powal­czą o piąte z rzę­du zwycięst­wo w meczu ligowym. Tym razem ich rywalem będzie zespół Jagiel­lonii Białys­tok, z którym Mar­iusz Rumak nie zdobył jeszcze cho­ci­aż punktu.

Sztab szkole­niowy “Kole­jorza” ma kil­ka prob­lemów zdrowot­nych. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Luisa Hen­riqueza, o czym już szerzej pisal­iśmy na stron­ie. W tygod­niu prob­le­my mieli Alek­san­dar Tonew i Kasper Hamalainen, ale ich wys­tępy nie są zagrożone. W Białym­stoku nie zagra­ją jed­nak Karol Linet­ty, Patryk Wol­s­ki, Manuel Arbole­da i pauzu­ją­cy za kart­ki Łukasz Trałka.

Mniej kłopotów ma Tomasz Haj­to, który poza Niką Dżalamidze i Tomasze Poręb­skiem ma wszys­t­kich zawod­ników do swo­jej dyspozycji.

Dla Lechitów najbliższy ryw­al jest bard­zo niewygod­nym prze­ci­wnikiem. W 2012 roku dwukrot­nie prze­grali oni z “Jagą” 0:2. Dla Mar­iusza Ruma­ka będzie to świet­na okaz­ja do przeła­ma­nia się w meczach z tym zespołem. Ostat­ni raz na wyjeździe “Kole­jorz” wygrał z Jagiel­lonią we wrześniu 2009 roku (3:2) i w sierp­niu 2008 roku (3:0). Po powro­cie tej drużyny do Ekstrak­lasy jed­nak trzy trzy razy prze­grał i odniósł wspom­ni­ane dwa zwycięstwa.

Zawod­ni­cy Mar­iusza Ruma­ka wkracza­ją w decy­du­jącą fazę wal­ki o mis­tr­zost­wo. Ter­az nie ma już miejs­ca na potknię­cia. Kluc­zowe będzie oczy­cięst­wie zwycięst­wo w Warsza­w­ie nad Legią, ale ta i tak musi się jeszcze potknąć. W obec­nej kole­jce zagra z Piastem w Gli­wicach, z którym dwa tygod­nie temu Lech rozpraw­ił się 3:0.

Kole­jorz” w tym sezonie nadal kon­tynu­u­je fanasty­czną passę wyjaz­dową. Wygrał do tej pory 12 z 13 meczów z czego 11 z rzę­du i jest to praw­dopodob­nie już ter­az najdłuższa pas­sa wyjaz­dowa w Ekstrak­lasie. Do wyrów­na­nia najlep­szej — Widze­wa z sezonu 1995/1996 — braku­je już tylko jed­nego zwycięstwa.

Początek spotka­nia Lecha z Jagiel­lonią w poniedzi­ałek o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.