06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.17godz.50min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Kto zatrzyma rozpędzonego Lecha?

Dzisi­aj o 18 Lech Poz­nań meczem z Górnikiem Zabrze zain­au­gu­ru­je 5. kole­jkę T‑Mobile Ekstrak­lasy. Rozpęd­zonego “Kole­jorza” próbować będą chcieli tym razem podopieczni Adama Nawał­ka. Czy im się uda? Aby to zro­bić będą musieli przede wszys­tkim zatrzy­mać Artjo­ma Rud­ne­va oraz Semi­ra Stilicia.

Na Roosvelta nie pojechał Bar­tosz Ślusars­ki narzeka­ją­cy na uraz mięś­nia dwugłowego, a także Jacek Kiełb, który wypadł z kadry mec­zowej. Do pełnej sprawnoś­ci nie wró­cił jeszcze Marcin Kikut. Do Zabrza pojechali nato­mi­ast Mar­ciano Bru­ma i Grze­gorz Wojtkowiak, wzmac­ni­a­jąc lin­ię obrony Lecha Poznań.

Do dys­pozy­cji Adama Nawał­ki będą wszyscy piłkarze poza Michałem Jon­czykiem, Gabrielem Nowakiem i Maciejem Bębenkiem. Do kary wraca­ją Mar­iusz Magiera, Daniel Gołe­biews­ki i Paweł Olkows­ki. Sztab szkole­niowy Górni­ka ma więc bard­zo duże pole manewru przed spotkaniem z lid­erem T‑Mobile Ekstraklasy.

Przed tygod­niem Lech rozbił Ruch Chorzów 3:0, pokazu­ją dobrą grę w środ­ku pola i pewność siebie. Z kolei Górnik zdomi­nował GKS Bełchatów, odd­a­jąc w prze­ciągu całego spotka­nia aż 22 strza­ły. Na bramkę kibice zgro­madzeni na Roo­sevelta musieli jed­nak czekać aż do 93 min­u­ty, wtedy bowiem tę na wagę trzech punk­tów zdobył Adam Marciniak.

Jeśli “Kole­jorz” wygra to spotkanie utrzy­ma się na pozy­cji lid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy. Przed tygod­niem znalazł się w takiej samej sytu­acji i po zwycięst­wie nadal nie musi­ał oglą­dać się za siebie. Lech od pier­wszego meczu tego sezonu zaj­mu­je te miejsce, lecz tuż za jego ple­ca­mi na prze­grane czy­ha­ją rywale.

Początek meczu o godz. 18. Trans­mis­ja w Canal+Sport i Pol­sat Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.