Zapowiedź meczu: Lech chce się zrehabilitować

Lech Poz­nań już jutro będzie miał okazję zre­ha­bil­i­tować się za ostat­nią porażkę, kiedy niespodziewanie uległ Jagiel­lonii Białys­tok 0:2. Ter­az przed podopieczny­mi Mar­iusza Ruma­ka dwa mecze wyjaz­dowe, w których w tym sezonie Ci radzą sobie lepiej.

Szkole­niowiec „Kole­jorza” ma przed piątkowym meczem prob­le­my kadrowe. Niepewni wys­tępu są Łukasz Trał­ka, Hubert Wołąkiewicz i Bar­tosz Ślusars­ki. Pojaw­ie­nie się na boisku tego ostat­niego stoi pod najwięk­szym znakiem zapy­ta­nia. Pozostali zawod­ni­cy są do dys­pozy­cji trenera.

Tomasz Kulawik prowadzą­cy Wisłę Kraków również ma kil­ka kłopotów per­son­al­nych. Na urazy narzeka­ją Sergiei Pareiko, Radosław Sobolews­ki, Maor Melik­son i Cwe­tan Genkow. W przy­pad­ku pier­wszej dwój­ki wyda­je się, że szkole­niowiec „Białej Gwiazdy” zde­cy­du­je się na jej wys­taw­ie­nie na boisku. Kon­tuz­je Melik­sona i Genkowa są poważniejsze.

Wisła fatal­nie rozpoczęła sezon, w związku z czym Michała Pro­bierza na stanowisku tren­era zastąpił Tomasz Kulawik. Po dziewię­ciu seri­ach spotkań „Biała Gwiaz­da” zaj­mu­je odległe jede­naste miejsce. Ta pozy­c­ja była by jeszcze gorsza, gdy­by nie ubiegło­ty­god­niowa wygrana z Widzewem Łódź. Ter­az kibice Wisły liczą zapewne na potwierdze­nie formy sprzed tygod­nia i wygranie również z Lechem.

W ostat­nim spotka­niu ligowym pomiędzy tymi druży­na­mi padł remis 0:0. Mecz został roze­grany w Krakowie i był ligowym debi­utem Mar­iusza Ruma­ka. W poprzed­nim sezonie Lech z Wisłą mierzył się jed­nak czterokrot­nie, ponieważ oba zespoły trafiły na siebie w Pucharze Pol­s­ki. Wszys­tkie pozostałe mecze w sto­sunku 0:1 wygrała jed­nak „Biała Gwiazda”.

W przy­pad­ku zwycięst­wa Lech może powró­cić na pozy­cję wicelid­era. Do prowadzącej Legii traci jed­nak już cztery punkty.

Spotkanie rozpocznie się w piątek, o godz. 20:45.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress