02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.22godz.11min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Lech chce się zrehabilitować

Lech Poz­nań już jutro będzie miał okazję zre­ha­bil­i­tować się za ostat­nią porażkę, kiedy niespodziewanie uległ Jagiel­lonii Białys­tok 0:2. Ter­az przed podopieczny­mi Mar­iusza Ruma­ka dwa mecze wyjaz­dowe, w których w tym sezonie Ci radzą sobie lepiej.

Szkole­niowiec „Kole­jorza” ma przed piątkowym meczem prob­le­my kadrowe. Niepewni wys­tępu są Łukasz Trał­ka, Hubert Wołąkiewicz i Bar­tosz Ślusars­ki. Pojaw­ie­nie się na boisku tego ostat­niego stoi pod najwięk­szym znakiem zapy­ta­nia. Pozostali zawod­ni­cy są do dys­pozy­cji trenera.

Tomasz Kulawik prowadzą­cy Wisłę Kraków również ma kil­ka kłopotów per­son­al­nych. Na urazy narzeka­ją Sergiei Pareiko, Radosław Sobolews­ki, Maor Melik­son i Cwe­tan Genkow. W przy­pad­ku pier­wszej dwój­ki wyda­je się, że szkole­niowiec „Białej Gwiazdy” zde­cy­du­je się na jej wys­taw­ie­nie na boisku. Kon­tuz­je Melik­sona i Genkowa są poważniejsze.

Wisła fatal­nie rozpoczęła sezon, w związku z czym Michała Pro­bierza na stanowisku tren­era zastąpił Tomasz Kulawik. Po dziewię­ciu seri­ach spotkań „Biała Gwiaz­da” zaj­mu­je odległe jede­naste miejsce. Ta pozy­c­ja była by jeszcze gorsza, gdy­by nie ubiegło­ty­god­niowa wygrana z Widzewem Łódź. Ter­az kibice Wisły liczą zapewne na potwierdze­nie formy sprzed tygod­nia i wygranie również z Lechem.

W ostat­nim spotka­niu ligowym pomiędzy tymi druży­na­mi padł remis 0:0. Mecz został roze­grany w Krakowie i był ligowym debi­utem Mar­iusza Ruma­ka. W poprzed­nim sezonie Lech z Wisłą mierzył się jed­nak czterokrot­nie, ponieważ oba zespoły trafiły na siebie w Pucharze Pol­s­ki. Wszys­tkie pozostałe mecze w sto­sunku 0:1 wygrała jed­nak „Biała Gwiazda”.

W przy­pad­ku zwycięst­wa Lech może powró­cić na pozy­cję wicelid­era. Do prowadzącej Legii traci jed­nak już cztery punkty.

Spotkanie rozpocznie się w piątek, o godz. 20:45.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.