Zapowiedź meczu: Lech pogrąży Bełchatów?

W poniedzi­ałek po dłuższej prz­er­wie spowodowanej prz­er­wą na mecze reprezen­ta­cyjne do gry powró­ci Lech Poz­nań. Jego najbliższym rywalem będzie druży­na GKS‑u Bełchatów, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze żad­nego punk­tu. Mecz w poniedzi­ałek o 18:30.

Szkole­niowiec Lecha Poz­nań nie powinien mieć przed tym spotkaniem więk­szych dylematów. Wszyscy zawod­ni­cy zdrowi wró­cili do Poz­na­nia po zgrupowa­ni­ach reprezen­tacji, na żadne urazy nie narzeka­ją również piłkarze, którzy trenowali w stol­i­cy Wielkopol­s­ki. O powrót na boisko w barwach Lecha wal­czy Piotr Reiss, ale wąt­pli­wie jest, że pojawi się on na muraw­ie w poniedzi­ałkowym spotkaniu.

Tren­er GKS‑u Bełchatów, Kamil Kiereś, nie może narzekać na więk­sze kłopo­ty kadrowe. W rundzie jesi­en­nie nie będzie mógł na pewno sko­rzys­tać z usług Daw­i­da Nowa­ka, który w lutym strzelił przy Buł­garskiej bramkę, oraz Michała Maka. Kilku zawod­ników naszego najbliższego rywala zostało powołanych do reprezen­tacji młodzieżowych — cho­ci­aż­by Mateusz Mak, Piotr Piekars­ki czy Łukasz Wrońs­ki, który zgrupowanie opuś­cił drob­nym urazem. Niewyk­luc­zone jed­nak, że będzie on do dys­pozy­cji tren­era już na mecz z Lechem.

Po trzech kole­jkach podopieczni Mar­iusza Ruma­ka mają na swoim kon­cie sie­dem punk­tów — dwa mecze wygrali, jeden zremisowali. Z kolei GKS zan­otował trzy poraż­ki — z zespoła­mi o mis­tr­zows­kich aspirac­jach — Wisłą i Legią — oraz niespodziewanie dobrze spisu­ją­cym się Widzewem. W poprzed­nim sezonie Lechi­ci wygrali w Bełcha­towie pewnie 3:0, choć strze­lali dopiero w drugiej połowie. Na wios­nę jed­nak niespodziewanie ulegli GKS-owi 1:0 po trafie­niu wspom­ni­anego przed chwilą Nowaka.

Z GKS-em na jego sta­dion­ie Lech mierzył się 13 razy, z czego 4 razy wygrał, 6 zremisował i 3 razy przegrał.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress