06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.24min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Lech potrzebuje wygranej

Już dzisi­aj o 20:30 “Kole­jorz” pode­jmie na Buł­garskiej Koronę Kielce. Wszys­tko wskazu­je na to, że nie będzie to raczej łatwy mecz dla Poz­na­ni­aków. Kiel­czanie są bowiem na samym szczy­cie ligowej tabeli. Nato­mi­ast Lech, który goni czołówkę znów ma prob­le­my z zawodnikami…

Lechowi po raz kole­jny przy­padło roze­granie swo­jego meczu w piątek, co raczej nie jest powo­dem do zad­owole­nia dla tren­era Jose Mari Bakero. Tym bardziej, że część piłkarzy Lecha wyjechała na zgrupowa­nia kadr i są świeżo po powro­cie, a to oznacza, że nie za bard­zo moż­na mówić o wypoczę­ciu i wniesie­niu świeżoś­ci na boisko.

Ci, którzy nie dostali powoła­nia, dostali za to kil­ka dni wol­nego, ale podtrzymy­wali for­mę. Mimo to, opiekun “Kole­jorza” po raz kole­jny będzie miał trud­ny orzech do zgryzienia usta­la­jąc wyjś­ciowy skład. Szczegól­nie, że wszyscy pamię­ta­ją jak wyglą­dał poprzed­ni ligowy mecz Poz­na­ni­aków roz­gry­wany od razu po meczach w kadrach. W tym wypad­ku trze­ba wyrów­nać zmęcze­nie i świeżość. Pozy­ty­wnym aspek­tem jest jed­nak powrót do formy Marci­na Kiku­ta po długiej rekonwalescencji.

O wiele lep­szą sytu­ację kadrową ma Korona. W kieleck­iej drużynie do formy, po kon­tuz­jach, wró­ciło kilku piłkarzy, którzy będą dziś do dys­pozy­cji tren­era. Są to miedzy inny­mi: Maciej Korzym, który właśnie wyleczył grypę, Tadas Kijan­skas po kon­tuzji mięś­nia oraz kap­i­tan Korony — Kamil Kuzera.

Jedyny piłkarz, który na pewno nie będzie mógł zagrać w dzisiejszym meczu to wypoży­c­zony z “Kole­jorza” Jacek Kiełb, który obec­nie, w Kiel­cach radzi sobie bard­zo dobrze i być może niedłu­go znów wró­ci do Poznania.

Jak widać Leszek Ojrzyńs­ki dys­ponu­je nieco szer­szym skła­dem. Niekoniecznie musi się to jed­nak przełożyć na przewagę na boisku. Trze­ba bowiem pamię­tać, że prze­ci­wnik z Kielc przy Buł­garskiej statysty­cznie wypa­da gorzej od Lecha.

Wobec tego miejmy nadzieję, że i tym razem to Poz­na­ni­akom dopisze szczęś­cie i będą potrafili udowod­nić, że mecze roz­gry­wane poza T‑Mobile Ekstrak­lasą nie stanow­ią o ostate­cznym osła­bi­e­niu drużyny.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.