02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.10min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Lech rozpoczyna udział w pucharach

Jutro piłkarze Lecha Poz­nań zain­au­gu­ru­ją udzi­ał w nowym sezonie. Na początek roze­gra­ją pier­wszy mecz w pier­wszej rundzie Ligi Europy. Rywalem podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka będzie kazach­s­ki Żety­su Tałdyko­r­gan, który w ubiegłym sezonie zdobył wicemistr­zost­wo kra­ju. W obec­nych roz­gry­wkach pla­su­je się na prze­dostat­nim miejscu.

„Kole­jorz” w tym tygod­niu ofic­jal­nie zatwierdz­ił skład na mecze pier­wszej rundy Ligi Europy. Poza wraca­ją­cy­mi do zespołu po wypoży­czeni­ach Jack­iem Kiełbem i Bar­toszem Bereszyńskim, znaleźli się w nim młodzi Jarosław Rata­jczak i Tomasz Kędzio­ra. Zabrakło w nim Jaku­ba Wil­ka, który dopiero w poniedzi­ałek wznow­ił trenin­gi z Lechem.

Mimo zgłoszenia 22 piłkarzy do składu mec­zowego może zostać zgłos­zonych tylko 18 piłkarzy. Tren­er Lecha praw­dopodob­nie zde­cy­du­je się wysłać na try­buny Alek­san­dara Wandzel, który jest trzec­im bramkarzem zespołu, a także Ivana Djur­d­je­vi­cia, który z powodów oso­bistych musi­ał w poprzed­nim tygod­niu wyjechać do Ser­bii i nie trenował przez kil­ka dni.

Pon­ad­to w jutrze­jszym meczu nie zagra praw­dopodob­nie Bar­tosz Bereszyńs­ki, który w poprzed­nim tygod­nie zma­gał się z urazem, a także Tomasz Kędzio­ra, który dzisi­aj rozpoczął rywal­iza­cję w finałowych rozstrzyg­nię­ci­ach Mis­tr­zostw Pol­s­ki Juniorów Starszych.

Dla Lechitów będzie do pier­wszy ofic­jal­ny mecz w tym sezonie. Jed­nak w przeszłoś­ci zdarza­ło już się rozpoczy­nać rywal­iza­cję w europe­js­kich pucharach jeszcze wcześniej. 3 lip­ca 2005 roku Lech grał w Pucharze Inter­to­to z fran­cuskim RC Lens.

Początek spotka­nia w czwartek o godz. 20:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.