01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.19godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Może tym razem uda się pogonić rywala

pogon tonewPo pon­ad dwóch tygod­ni­ach od ostat­niego ligowego meczu na boiska Ekstrak­lasy powraca­ją zawod­ni­cy Lecha Poz­nań. W wielka­noc­ny poniedzi­ałek zmierzą się w Szczecinie z miejs­cową Pogo­nią. Początek spotka­nia o godz. 18:30.

Lechi­ci do meczu przys­tąpią bez więk­szych prob­lemów kadrowych. W poniedzi­ałek nie zagra­ją na pewno kon­tuzjowani Manuel Arbole­da, Patryk Wol­s­ki oraz Tomasz Kędzio­ra, ale z ich usług tren­er Mar­iusz Rumak nie mógł sko­rzys­tać już we wcześniejszych spotka­ni­ach. Pon­ad­to w tym tygod­niu do tren­ingów powró­cił chory przez kil­ka dni Karol Linetty.

Sztab szkole­niowy Pogo­ni nie będzie mógł praw­dopodob­nie sko­rzys­tać z usług Maciej Dąbrowskiego, który narze­ka na uraz oraz Adama Frączcza­ka, który jest zaw­ies­zony za kart­ki. Poza tą dwójką tren­er Pogo­ni nie ma więk­szych prob­lemów z dys­pozy­cyjnoś­cią zawodników.

Po fatal­nie rozpoczętej rundzie wiosen­nej, w której Pogoń nie wygrała żad­nego spotka­nia władze tego klubu podz­iękowały tren­erowi Artur­owi Skowronkowi za współpracę, a na jego miejsce zatrud­niły Dar­iusza Wdow­czy­ka, który przez ostat­nich kil­ka lat nie mógł prowadz­ić żad­nego klubu. Kara nałożona na tego szkole­niow­ca związana była z czy­na­mi korup­cyjny­mi, jakich dop­uś­cił się on, gdy prowadz­ił Koronę Kielce.

W poprzed­niej rundzie oba zespoły zagrała przy Buł­garskiej, a w tym spotka­niu padł wynik 1:1. Już w 6. Min­u­cie „Kole­jorz” objął prowadze­nie po bram­ce Ślusarskiego, ale cztery min­u­ty później fatal­ny błąd Buri­cia wyko­rzys­tał Djousse i Pogoń doprowadz­iła do wyrów­na­nia. W drugiej połowie Edi otrzy­mał jeszcze czer­woną kartkę, a jego druży­na do ostat­nich chwil zaciek­le broniła się przed stratą punk­tu. Ostate­cznie udało się przetr­wać ofen­sy­wę Lecha.

Dla kibiców mecz w Szczecinie będzie powrotem na ten obiekt po pon­ad sześ­ciu lat­ach. Ostat­ni raz goś­cili tam w 16 wrześ­nia 2006 roku, a Lech wygrał tam­to spotkanie 3:1. Ten mecz pamię­ta trzech zawod­ników z obec­nej kadry „Kole­jorza” — Kotorows­ki, Muraws­ki i Reiss, którzy pojaw­ili się na boisku. Ten ostat­ni zdobył nawet bramkę.

Gdy Pogoń

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.