Zapowiedź meczu: Na Oporowskiej nie przegrali od kilku sezonów

Dzisiejszy mecz ze Śląskiem Wrocław będzie miał bard­zo duże znacze­nie dla układu tabeli. Lech przys­tępu­je do niego po dwóch zwycięst­wach, które zmaza­ły plamę, jaką były dwie wcześniejsze poraż­ki. Ter­az “Kole­jorz” będzie wal­czyć o podtrzy­manie korzyst­nej passy z Oporowskiej oraz utrzy­manie się w czołów­ce ligi, a szansa ku temu jest niemała. Zwycięst­wo poz­woli na zdoby­cie trzy­punk­towej przewa­gi nad Śląskiem.

W zes­pole Lecha zabraknie nadal kon­tuzjowanych Marci­na Kiku­ta i Manuela Arbole­da oraz Ivana Djur­d­je­vi­cia, który nie jest jeszcze gotowy do gry w meczu. Trud­no przewidzieć również, jak pod wzglę­dem fizy­cznym wyglą­dać będzie Mar­ciano Bru­ma. Tren­er “Kole­jorza” zdradz­ił na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej, że odczuwa on powoli trudy spotka­nia z Wisłą i nadal ma prob­le­my przeciążeniowe.

Orest Lenczyk ma mniej prob­lemów z wyborem składu. Do tren­ingów powró­cił kon­tuzjowany wcześniej Cris­t­ian Omar Diaz, a w pełni zdrowia powinien być Sebas­t­ian Mila, który jeszcze przed tygod­niem odczuwał bra­ki kondy­cyjne. Szan­sę na wys­tęp prze­ciw Lechowi będą mieli zatem Ci sami gracze, co przed tygod­niem w Krakowie oraz wspom­ni­any Diaz, który również może znaleźć się w osiem­nastce meczowej.

Śląsk przed tygod­niem wygrał z Cra­cov­ią i dołączył do sil­nej grupy zespołów z trzy­nas­toma punk­ta­mi na kon­cie. Wcześniej jed­nak uległ Koronie Kielce, która jest obec­nym lid­erem roz­gry­wek. Z kolei Lech wygrał z Jagiel­lonią po dwóch prze­granych meczach w lidze i aktu­al­nie jest wicelid­erem roz­gry­wek. Śląsk zaj­mu­je w staw­ce trze­cie miejsce.

Kibice Lecha najbardziej liczyć mogą na Artjo­ma Rud­ne­va, który zdobył w tym sezonie już 11 bramek. Najskuteczniejszy gracz Śląsk ma na swoim kon­cie 4 trafienia. W porów­na­niu z napast­nikiem “Kole­jorza” ten wynik wraże­nia nie robi, jed­nak for­ma tego gracza jest na tyle fan­tasty­czne, że nie powinien on być wyznacznikiem.

We Wrocław­iu pojawi się 300 osobowa gru­pa kibiców z Poz­na­nia. Pojadą jed­nak bez barw i nie będą wspier­ać Lecha pod­czas meczu.

Początek spotka­nia wiec­zorem o 20:30. Trans­mis­ja na Canal+Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress