01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.19godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Na początek z wicemistrzem

ruch chorzowW najbliższy week­end piłkarze Lecha Poz­nań wraca­ją na ligowe boiska. Po pon­ad dwu­miesięcznej prz­er­wie druży­na ponown­ie rozpoczy­na walkę o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. W niedzielę zmierzy się w Chor­zowie z miejs­cowym Ruchem.

Mar­iusz Rumak w spotka­niu z trze­cią od koń­ca druży­na nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Luisa Hen­riqueza, który pauzu­je z powodu kartek, a także Patry­ka Wol­skiego, który narze­ka na uraz. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi również wyjazd do Chor­zowa Pio­tra Reis­sa. Doświad­c­zony napast­nik ostat­nio trenował indywidualnie.

W ekip­ie rywala na boisku nie zobaczymy na pewno Macie­ja Sad­lo­ka. Niepewny jest wys­tęp prze­ci­wko Lechowi Pavla Sul­te­sa oraz Andrze­ja Niedzielana. Obaj w tym tygod­niu trenowali pod okiem fizjoter­apeu­ty. Decyz­ja doty­czą­ca ich dostęp­noś­ci dla tren­era Zielińskiego zostanie pod­ję­ta w sobotę.

Lechi­ci w rundzie jesi­en­nej zgro­madzili 29 punk­tów, co poz­woliło im na zaję­cie drugiego miejs­ca w tabeli. Zde­cy­dowaną więk­szość, bo aż 21 z nich, zdobyli w meczach wyjaz­dowych. Z doty­chczas roze­granych ośmiu “Kole­jorz” wygrał siedem.

Ruch Chorzów w tym sezonie wal­czy przede wszys­tkim o utrzy­manie. Wicemistrz kra­ju z poprzed­niego sezonu fatal­nie rozpoczął rundę jesi­en­ną, co poskutkowało zmi­aną tren­era. “Niebies­kich” objął dobrze znany w Poz­na­niu Jacek Zielińs­ki. Ostate­cznie jego zespołowi udało się zdobyć 15 punk­tów i ma 9 więcej niż prze­dostat­nia drużyna.

Zimą obie drużyny nieco się zmieniły. Do Lecha trafili Kasper Hamalainen oraz Łukasz Teodor­czyk, którzy mają wzmoc­nić siłę ofen­sy­wną drużyny. Odes­zli nato­mi­ast Bar­tosz Bereszyńs­ki oraz Jakub Wilk. Ruch Chorzów wzmoc­nił się m.in. Marcin­em Baszczyńskim oraz Łukaszem Tymińskim. Znacznie jed­nak osłabił swo­ją siłę ofen­sy­wną, sprzeda­jąc do Sivass­poru Arka­diusza Piecha. To był jedyny trans­fer z tego zespołu.

Początek spotka­nia w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.