01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.13min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Na początek z wicemistrzem

ruch chorzowW najbliższy week­end piłkarze Lecha Poz­nań wraca­ją na ligowe boiska. Po pon­ad dwu­miesięcznej prz­er­wie druży­na ponown­ie rozpoczy­na walkę o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. W niedzielę zmierzy się w Chor­zowie z miejs­cowym Ruchem.

Mar­iusz Rumak w spotka­niu z trze­cią od koń­ca druży­na nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Luisa Hen­riqueza, który pauzu­je z powodu kartek, a także Patry­ka Wol­skiego, który narze­ka na uraz. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi również wyjazd do Chor­zowa Pio­tra Reis­sa. Doświad­c­zony napast­nik ostat­nio trenował indywidualnie.

W ekip­ie rywala na boisku nie zobaczymy na pewno Macie­ja Sad­lo­ka. Niepewny jest wys­tęp prze­ci­wko Lechowi Pavla Sul­te­sa oraz Andrze­ja Niedzielana. Obaj w tym tygod­niu trenowali pod okiem fizjoter­apeu­ty. Decyz­ja doty­czą­ca ich dostęp­noś­ci dla tren­era Zielińskiego zostanie pod­ję­ta w sobotę.

Lechi­ci w rundzie jesi­en­nej zgro­madzili 29 punk­tów, co poz­woliło im na zaję­cie drugiego miejs­ca w tabeli. Zde­cy­dowaną więk­szość, bo aż 21 z nich, zdobyli w meczach wyjaz­dowych. Z doty­chczas roze­granych ośmiu “Kole­jorz” wygrał siedem.

Ruch Chorzów w tym sezonie wal­czy przede wszys­tkim o utrzy­manie. Wicemistrz kra­ju z poprzed­niego sezonu fatal­nie rozpoczął rundę jesi­en­ną, co poskutkowało zmi­aną tren­era. “Niebies­kich” objął dobrze znany w Poz­na­niu Jacek Zielińs­ki. Ostate­cznie jego zespołowi udało się zdobyć 15 punk­tów i ma 9 więcej niż prze­dostat­nia drużyna.

Zimą obie drużyny nieco się zmieniły. Do Lecha trafili Kasper Hamalainen oraz Łukasz Teodor­czyk, którzy mają wzmoc­nić siłę ofen­sy­wną drużyny. Odes­zli nato­mi­ast Bar­tosz Bereszyńs­ki oraz Jakub Wilk. Ruch Chorzów wzmoc­nił się m.in. Marcin­em Baszczyńskim oraz Łukaszem Tymińskim. Znacznie jed­nak osłabił swo­ją siłę ofen­sy­wną, sprzeda­jąc do Sivass­poru Arka­diusza Piecha. To był jedyny trans­fer z tego zespołu.

Początek spotka­nia w niedzielę o 17:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.