Zapowiedź meczu: O głowę trenera?

W ostat­nich dni­ach więcej, niż o zbliża­ją­cym się meczu z Ruchem dysku­towano na tem­at tren­era Jose Mari Bakero i jego przyszłość. Spotkanie z „Niebieskim” pojaw­iało się jedynie w kon­tekś­cie ewen­tu­al­nej kar­ty prze­tar­gowej dla pozosta­nia Hisz­pana w Poz­na­niu, bądź jako jego meczu pożegnalnego.

Sytu­ac­ja kadrowa w zes­pole niewiele się zmieniła. Do grona trenu­ją­cych piłkarzy dołączył Kamil Dry­gas i on również wyjechał z drużyną na zgrupowanie przed meczem. Nadal jedynym zawod­nikiem, nad którym grozi wid­mo zaw­ieszenia w kole­jnym meczu jest Luis Hen­riquez, który na swoim kon­cie ma trzy żółte kartki.

W szere­gach drużyny prowad­zonej przez Dar­iusza For­nala­ka rywal­iza­c­ja jest bard­zo duża. Pew­na jest jedynie absenc­ja pauzu­jącego za kart­ki Łukasza Burli­gi. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi wys­tęp Marci­na Mali­nowskiego, który zma­ga się z urazem, a także Andrze­ja Niedzielana. Do składu wraca­ją nato­mi­ast Marek Zieńczuk oraz Marek Szyndrowski.

Najbliższy ryw­al Lecha w poprzed­niej kole­jce zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1, a bramkę dla Chor­zowian zdobył w 88. min­u­cie Arka­diusz Piech. Piątkowe spotkanie będzie także okazją do wyprzedzenia rywala w tabeli, bowiem ten zaj­mu­je czwartą pozy­cję i ma dwa punk­ty więcej na kon­cie. Po pier­wszym spotka­niu roze­granym pomiędzy tymi zespoła­mi wydawało się to trudne do przewidzenia. Wtedy we Wronkach Lech wygrał przekony­wu­ją­co 3:0, choć samo zwycięst­wo nie przyszło łatwo.

Znacznie ciekaw­iej, niż w Chor­zowie było w ostat­nich dni­ach na sta­dion­ie przy Buł­garskiej. Bo frus­tru­jącej porażce z GKS-em Bełchatów zacieśniła się pęt­la na szyi tren­era Lecha, którego przyszłość jest nie­ofic­jal­nie już przesąd­zona i nawet zwycięst­wo w piątkowym meczu tego nie zmieni. To podo­ba sytu­ac­ja do tej, z którą spotkał się Jacek Zielińs­ki, który mimo dwóch zwycięstw  pożeg­nał się z posadą. Nie­ofic­jal­nie mówi się o zmi­an­ie tren­era, który ma zostać ogłos­zony w poniedzi­ałek. Nadal jed­nak żad­na z tych infor­ma­cji nie została ofic­jal­nie potwierd­zona. Moż­na więc zakładać, że wynik meczu z Ruchem jest dla Hisz­pana swoistym ultimatum.

Początek spotka­nia o godz. 20:30 przy ul. Cichej 6.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress