28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.43min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: O honor a może o coś więcej?

Za niespeł­na 24 godziny rozpocznie się rewanżowe spotkanie III rundy kwal­i­fikacji Ligi Europy, pomiędzy poz­nańskim Lechem a AIK Sol­na. Bard­zo blisko awan­su są Szwedzi, którzy w pier­wszym meczu, na włas­nym boisku, wygrali 3:0.

Tydzień temu podopieczni Andreasa Alma roze­grali — jeśli wierzyć tamte­jszym mediom — jed­no z najlep­szych spotkań w ostat­nich lat­ach. Po prze­ci­wnym biegu­nie znaleźli się Lechi­ci, którzy zagrali najsła­biej za kadencji Mar­iusza Rumaka.

Sol­na, po czterech kole­jnych wygranych meczach, w których nie stra­cili nawet bram­ki, w ostat­ni week­end prze­grali na włas­nym boisku w meczu ligowym 1:2 z Kalmar FF. Przez to spadli na czwartą pozy­cję w tabeli.

Kole­jorz” ostat­nio prze­grał spar­ing z niemieckim FC Augs­burg. I choć to tylko mecz towarzys­ki, to wynik 1:3 nie napawa optymizmem.

W barwach Lecha szan­sę zade­bi­u­tować ma Keb­ba Ceesay. Gam­bi­jczyk został zgłos­zony do roz­gry­wek Ligi Europy i praw­dopodob­nie jutro rozpocznie mecz od początku na murawie.

Na sta­dion przy Buł­garskiej powraca bramkarz drużyny ze Sztokhol­mu — Ivan Turi­na. Chor­wat — pier­wszy bramkarz Sol­nej — w barwach Lecha wys­tępował w sezonie 2008/09 i dobrze wie, jaki kocioł potrafią zro­bić kibole z Wielkopolski.

Andreas Alm, wie w jakiej sytu­acji zna­j­du­ją sie jego podopieczni. Mimo to wie, że o lechi­ci nie odd­adzą awan­su za dar­mo. - To jeszcze nie jest koniec. Będziemy się cieszyć dopiero jak wywal­czymy awans. Lech jest bard­zo dobrym zespołem, zwłaszcza na włas­nym boisku, gdy poma­ga­ją mu kibice. 3:0 to świet­ny rezul­tat, ale my w rewanżu chce­my strzelić gola, a nie tylko bronić dostępu do swo­jej bramki.

Z kolei Mar­iusz Rumak wierzy w odro­bi­e­nie strat. - Najważniejsze jest to, że wierzymy, że moż­na odro­bić star­ty. W czwartek chce­my stwarzać sobie jak najwięcej sytu­acji bramkowych, a wtedy jest szansa, że prze­rodzą się one w gole.

Ze Szwecji do Poz­na­nia wybiera się tysiąc kibiców. Nie zro­bi to jed­nak wraże­nia na kibo­lach Lecha, którzy są pod­wójnie zmo­bi­li­zowani i chcą pomóc zawod­nikom w odro­bi­e­niu strat. A jest to na pewno możli­we, bo — jak mówił Kaz­imierz Górs­ki — dopó­ki pił­ka w grze…

Mecz rozpocznie się o godzinie 20. Żad­na telewiz­ja nie przeprowadzi bezpośred­niej relacji.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.