01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.8godz.13min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Piast ma aspiracje pucharowe, Lech mistrzowskie

gergo lovrencics piastPo udanym wys­tępie na Buł­garskiej piłkarze Lecha Poz­nań będą wal­czyć o to, aby ten­denc­ja związana z seri­a­mi wyjaz­dowy­mi się nie skończyła. Mar­iusz Rumak od dłuższego cza­su przy­go­towu­je zespół na taką ewen­tu­al­ność, bo każ­da seria musi się kiedyś skończyć. W najbliższy poniedzi­ałek „Kole­jorz” będzie jed­nak starał się tę wyjaz­dową przedłużyć.

Sztab szkole­niowy Lecha nadal będzie musi­ał radz­ić sobie bez kon­tuzjowanych Manuela Arboledy, Patry­ka Wol­skiego oraz Tomasza Kędzio­ry, choć ten ostat­ni wznow­ił już trenin­gi z zespołem. Ostat­nio w pełnym wymi­arze cza­sowym nie trenowali Luis Hen­riquez oraz Kasper Hamalainen, lecz ich wys­tępy nie są zagrożone.

Marcin Brosz prowadzą­cy Piast Gli­wice będzie musi­ał wybrać osiem­nastkę mec­zową na spotkanie z Lechem uwzględ­ni­a­jąc kon­tuz­je Alvaro Jura­do, Adri­ana Siko­ry, Jaku­ba Świer­c­zo­ka i Woj­ciecha Kędzio­ry, którzy są kon­tuzjowani. W poniedzi­ałek nie zagra również Mateusz Matras, który pauzu­je za kartki.

Lechi­ci bard­zo dobrze wspom­i­na­ją pier­wsze spotkanie z beni­aminkiem roz­gry­wek, które wygrali pół roku temu, przekonu­ją­co 4:0. Trze­ba jed­nak pamię­tać, że nie było to łatwe spotkanie, a gole padły dopiero po prz­er­wie. W pier­wszej połowie Piast miał słu­pek oraz poprzeczkę i tylko szczęś­cie ura­towało Lechitów od straty bramki.

Zespół z Gli­wic jest obec­nie w bard­zo dobrej dys­pozy­cji. W min­ionej kole­jce pokon­ał Wisłę Kraków 2:1 i z dorobkiem 33 punk­tów coraz odważniej zbliża się do czołów­ki tabeli, mogąc już coraz poważniej myśleć o ewen­tu­al­nym udziale w europe­js­kich pucharach. W najbliższy poniedzi­ałek tę drużynę czeka jed­nak poważny test, ponieważ do Gli­wic przy­jeżdża kandy­dat do wal­ki o mis­tr­zost­wo kraju.

Spotkanie rozpocznie się w poniedzi­ałek o 18:30.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.