Zapowiedź meczu: Pierwszy krok do pucharów

W świąteczny poniedzi­ałek Lech Poz­nań zagra w Kiel­cach z miejs­cową Koroną, a stawką tego meczu jest włącze­nie się do bezpośred­niej czołów­ki. W przy­pad­ku zwycięst­wa podopieczni Mar­iusza Ruma­ka wyprzedzą swo­jego rywala, a więc Koronę, i zrów­na­ją się punk­ta­mi z Polonią Warsza­wa, która zaj­mu­je czwarte miejsce w lidze.

Sztab szkole­niowy Lecha nie może w tym meczu liczyć na Siergie­ja Kri­w­ca i Manuela Arbole­da. Obaj są kon­tuzjowani. Do zdrowia powraca­ją Semir Stil­ić i Grze­gorz Wojtkowiak. Poza nimi wszyscy zawod­ni­cy są zdrowi. Mar­iusz Rumak ma dość duże pole manewru przed star­ciem w Kielcach.

Z kolei Leszek Ojrzyńs­ki nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Jac­ka Kieł­ba, który ze wzglę­du na zapis w umowie wypoży­czenia do Korony nie może zagrać prze­ci­wko swo­jej drużynie. Pon­ad­to na drob­ny uraz narze­ka Alek­san­dar Vuković, jed­nak jego wys­tęp nie jest zagrożony.

Lech do spotka­nia z Koroną pod­chodzi po trzech zwycięst­wach z rzę­du. Ostat­ni raz taka pas­sa Poz­na­ni­akom przy­trafiła się dwa lata temu, gdy zmierza­li po tytuł mis­tr­zows­ki. Po zdoby­ciu dziewię­ciu punk­tów „Kole­jorz” dość niespodziewanie włączył się do wal­ki o europe­jskie puchary, choć jego szanse już dawno przekreślano.

Korona Kielce bard­zo dobrze zaczęła rundę wiosen­ną. Po sześ­ciu meczach bez poraż­ki, z których aż pięć zawod­ni­cy z Kielc wygrali, prze­grali z Górnikiem Zabrze 0:2, kom­p­liku­jąc swo­ją sytu­ację w przy­pad­ku wal­ki o Ligę Europy.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w październiku i wtedy lep­szy był Lech, który wygrał 1:0 po trafie­niu Grze­gorza Wojtkowia­ka. „Kole­jorz” tylko raz prze­grał w ligowym star­ciu w Kiel­cach, w 2007 roku, jed­nak mecze tam najczęś­ciej kończyły się podzi­ałem punk­tów. Tak było poprzed­nio, gdy kibice nie oglą­dali nawet bramek.

Początek meczu w poniedzi­ałek o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress