01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.38min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Pierwszy krok do pucharów

W świąteczny poniedzi­ałek Lech Poz­nań zagra w Kiel­cach z miejs­cową Koroną, a stawką tego meczu jest włącze­nie się do bezpośred­niej czołów­ki. W przy­pad­ku zwycięst­wa podopieczni Mar­iusza Ruma­ka wyprzedzą swo­jego rywala, a więc Koronę, i zrów­na­ją się punk­ta­mi z Polonią Warsza­wa, która zaj­mu­je czwarte miejsce w lidze.

Sztab szkole­niowy Lecha nie może w tym meczu liczyć na Siergie­ja Kri­w­ca i Manuela Arbole­da. Obaj są kon­tuzjowani. Do zdrowia powraca­ją Semir Stil­ić i Grze­gorz Wojtkowiak. Poza nimi wszyscy zawod­ni­cy są zdrowi. Mar­iusz Rumak ma dość duże pole manewru przed star­ciem w Kielcach.

Z kolei Leszek Ojrzyńs­ki nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Jac­ka Kieł­ba, który ze wzglę­du na zapis w umowie wypoży­czenia do Korony nie może zagrać prze­ci­wko swo­jej drużynie. Pon­ad­to na drob­ny uraz narze­ka Alek­san­dar Vuković, jed­nak jego wys­tęp nie jest zagrożony.

Lech do spotka­nia z Koroną pod­chodzi po trzech zwycięst­wach z rzę­du. Ostat­ni raz taka pas­sa Poz­na­ni­akom przy­trafiła się dwa lata temu, gdy zmierza­li po tytuł mis­tr­zows­ki. Po zdoby­ciu dziewię­ciu punk­tów „Kole­jorz” dość niespodziewanie włączył się do wal­ki o europe­jskie puchary, choć jego szanse już dawno przekreślano.

Korona Kielce bard­zo dobrze zaczęła rundę wiosen­ną. Po sześ­ciu meczach bez poraż­ki, z których aż pięć zawod­ni­cy z Kielc wygrali, prze­grali z Górnikiem Zabrze 0:2, kom­p­liku­jąc swo­ją sytu­ację w przy­pad­ku wal­ki o Ligę Europy.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w październiku i wtedy lep­szy był Lech, który wygrał 1:0 po trafie­niu Grze­gorza Wojtkowia­ka. „Kole­jorz” tylko raz prze­grał w ligowym star­ciu w Kiel­cach, w 2007 roku, jed­nak mecze tam najczęś­ciej kończyły się podzi­ałem punk­tów. Tak było poprzed­nio, gdy kibice nie oglą­dali nawet bramek.

Początek meczu w poniedzi­ałek o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.