07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.23min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Pokonać mistrza i w końcu wygrać u siebie

Już w piątek do Poz­na­nia przy­jedzie zespół Śląs­ka Wrocław. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka w tym sezonie nie najlepiej radzą sobie na włas­nym boisku, na którym prze­grali dwa ostat­nie ligowe mecze. Lechi­ci zapowiada­ją jed­nak, że zro­bią wszys­tko, aby odmienić tę ten­dencję. Początek spotka­nia o 20:45.

Aktu­al­ny Mis­trz Pol­s­ki słabo rozpoczął obec­ny sezon ligowy, lecz po kilku meczach sys­tem­aty­cznie zaczął piąć się w górę tabeli i obec­nie zaj­mu­je w nie szóstą pozy­cję. Do wicelid­era Ekstrak­lasy, Lecha Poz­nań, traci sześć punk­tów. Ten z kolei przed zakończe­niem rundy jesi­en­nej nie chce stracić dys­tan­su do prowadzącej Legii, który wynosi dziesięć punktów.

Do grona kon­tuzjowanych zawod­ników, poza Manuelem Arboledą, dołączyli w tym tygod­niu Vojo Ubi­parip oraz Jas­min Burić. Na razie nie wiado­mo jak poważny jest uraz Boś­ni­a­ka i czy będzie mógł zagrać w piątkowym spotka­niu. Poza tą tro­jką wszyscy zawod­ni­cy są do dys­pozy­cji tren­era. Na kart­ki muszą uważać jed­nak Luis Hen­riquez i Mateusz Możdżeń, którzy w przy­pad­ku otrzy­ma­nia upom­nienia nie będą mogli pomóc drużynie w kole­jnym spotka­niu w Kielcach.

Swo­je prob­le­my ma również Śląsk Wrocław. W stol­i­cy Wielkopol­s­ki nie będą mogli z powodu kartek zagrać Amir Spahić oraz Rok Elsner, a także kon­tuzjowany Syl­west­er Pate­juk. Pozostali zawod­ni­cy są zdrowi.  Na kart­ki podob­nie jak dwóch Lechitów, uważać musi Mar­iusz Paw­elec, który również ma trzy żółte kart­ki na swoim koncie.

W poprzed­nim sezonie obie drużyny wygrały po jed­nym spotka­niu. We Wrocław­iu, jeszcze przy Oporowskiej, lep­szy okazał się Śląsk, który zwyciężył 3:1. W rundzie rewanżowej trzy punk­ty zdobył jed­nak Lech, który pokon­ał swo­jego rywala 2:0. Było to pier­wsze ligowe zwycięst­wo Mar­iusza Ruma­ka, który wów­czas do koń­ca sezonu nie prze­grał już meczu i ostate­cznie zak­wal­i­fikował się ze swoim zespołem do europe­js­kich pucharów.

Jakiego spotka­nia może­my się spodziewać w Poz­na­niu? Odkąd trenerem „Kole­jorza” jest Mar­iusz Rumak stara się on grać ofen­sy­wną piłkę przy Buł­garskiej. W poprzed­nich dwóch meczach jego zespół został skar­cony i szy­bko, bo już w pier­wszym kwad­ran­sie, tracił gole. We wcześniejszych spotka­ni­ach było lep­iej i jeśli padała bram­ka, to wynik meczu otwier­ał Lech. W jed­nym przy­pad­ku nie udało się w ogóle zdobyć gola (Górnik Zabrze 0:0), a w innym rywalowi udało się odpowiedzieć bramką (Pogoń Szczecin 1:1). Który z tych sce­nar­iuszy sprawdzi się jutro?

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.