Zapowiedź meczu: Pożegnanie dwóch Legend Lecha

djuka ivanTo nie będzie typowa zapowiedź meczu.Co tu dużo mówić. Spotkanie z Koroną Kielce nie będzie wid­owiskiem ważnym z per­spek­ty­wy sportowej. Sezon się kończy, do góry wszys­tko poza­mi­atane. Jest jed­nak w meczu z Koroną jed­na — a w zasadzie dwie sprawy, które mają znaczenie.

Może słowo sprawy to nietrafione sfor­mułowanie. To inaczej. Są dwie oso­by, przez które ten mecz jest ważny i dla których jest on ważny. Piotr Reiss i Ivan Djur­d­je­vić. Obaj zasłużyli na to, aby w niedzielę na sta­dion­ie było głośno. Obaj dla Lecha zro­bili wiele i zro­bią pewnie jeszcze drugie tyle.

Nie chcę się rozpisy­wać o tym, co osiągnęli, bo moż­na to szy­bko i łat­wo sprawdz­ić. Pokrótce. “Rejsik” 406 meczów w Lechu, 109 bramek. Sza­cunek. Pon­ad 20 lat pro­fesjon­al­nego gra­nia. “Dju­ka” pier­wszy obcokra­jowiec, który został kap­i­tanem Lecha, i pier­wszy, który w Lechu zakończy karierę.

To właśnie dla nich w niedzielę powin­no być  głośno. I nawet jeśli tren­er Rumak nie zapowia­da ich wejś­cia na boisko, to ten prędzej czy później nastąpi. Wyda­je mi się, że rozpoczną od początku, a zejdą po godzinie gry, tak żeby pożeg­nać się z kibi­ca­mi. Co tu ukry­wać. To będzie moment wzrusza­ją­cy i na pewno ważny dla his­torii klubu. A nie jeden kibic uroni pewnie łzę.

Takie his­to­rie, spotka­nia czy wydarzenia są właśnie kwin­tes­encją pił­ki nożnej. To właśnie się zapamię­tu­je, poza oczy­wiś­cie zdoby­ty­mi tro­fea­mi. Za to kochamy piłkę nożną. Emoc­je, który nie moż­na zmierzyć w kilo­me­tra­ch czy uczu­ci­ach. A gdy będziemy na starość wspom­i­nać swo­je his­to­rie związane z meczem, to do tego spotka­nia z pewnoś­cią powrócimy.

Może w przy­pad­ku “Dju­ki” słowo leg­en­da wielu będzie wydawało się na wyrost, ale jestem przeko­nany, że z per­spek­ty­wy cza­su właśnie jak o Leg­endzie będziemy mówili o Ivanie.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress