Zapowiedź meczu: Próba generalna przed finałem PP

Spotkanie w Lubinie będzie dla Lecha ostat­nim meczem, przed finałem Pucharu Pol­s­ki. I choć sami zawod­ni­cy stwierdza­ją, że mecze z “Miedziowy­mi” nie jest żad­ną próbą gen­er­al­ną, to ciężko myśleć, że tak nie będzie.

Lubini­an­ie do tego meczu przys­tąpią po ligowym remisie w Krakowie z Cra­cov­ią. Zwycięst­wo stra­cili w dolic­zonym cza­sie gry, kiedy to Suvorov przymierzył z dys­tan­su. Z kolei Lech w ostat­nim meczu bezbramkowo zremisował z Bełcha­towem przy Bułgarskiej.

Jan Urban — obec­ny szkole­niowiec Zagłębia — prze­jął klub w trak­cie sezonu, dokład­nie 10. mar­ca. Od tego cza­su Lubini­ane roze­grali sześć poje­dynków ligowych, w których zdobyli dziewięć punk­tów, zwycięża­ją dwa razy i trzy razy remisu­jąc. Jedyną porażkę zan­otowali w prze­dostat­niej kole­jce na włas­nym sta­dion­ie z Jagiel­lonią Białystok.

Lech w trzech ostat­ni meczach dwukrot­nie wygry­wał i razy remisował. Najpierw była wygrana z Legią (1:0), potem w rewanżu Pucharu Pol­s­ki z Podbeskidziem Biel­sko-Biała (3:2), a ostat­nio wspom­ni­any już bezbramkowy remis z GKS-em Bełchatów.

Tren­er Jan Urban nie będzie mógł sko­rzys­tać ze swo­jego eta­towego skrzy­dłowego — Szy­mona Pawłowskiego. Z kolei w barwach “Kole­jorza” nie zagra­ją na pewno Tomasz Bandrows­ki, Marcin Kikut oraz Kamil Drygas.

KGHM Zagłę­bie zaj­mu­je trzy­naste miejsce w tabeli, z dorobkiem 29. punk­tów. Lech jest pią­ty, ale ma tylko cztery “ocz­ka” więcej, co może oznaczać, że “Miedziowi” mogą bard­zo szy­bko “dojść” piłkarzy Lecha.

W sezonie 2009/10, na sta­dion­ie Zagłębia, “Kole­jorz” pokon­ał gospo­darzy 1:0, po bram­ce Sła­womi­ra Pesz­ki ‑obec­nie zawod­ni­ka 1. FC Koeln. Ostat­ni raz Lech prze­grał (0:2) na Dol­nym Śląsku w 2004 roku. Żaden z obec­nych zawod­ników Dumy Wielkopol­s­ki nie pamię­ta tego meczu.

Początek meczu o 20:30. Bezpośred­nią trans­misję przeprowadzi Orange Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress