Zapowiedź meczu: Rewanż za wyjazd

lechia lechRazem odczaru­jmy sta­dion — mówią w klu­bie. W piątek „Kole­jorz” stanie przed kole­jną już okazją na prz­er­wanie fatal­nej passy meczów bez wygranej przy Buł­garskiej. Rywalem Lechia Gdańsk — jedy­na druży­na, która potrafiła wygrać z Lechem na włas­nym obiekcie.

Tren­er Mar­iusz Rumak w piątkowym spotka­niu nadal nie będzie mógł sko­rzys­tać z kon­tuzjowanej trój­ki, czyli Manuela Arboledy, Tomasza Kędzio­ry i Patry­ka Wol­skiego. Do listy zawod­ników, którzy nie zagra­ją z Lechią dołączył także Kasper Hamalainen, mają­cy prob­le­my ze stopą. Bogusław Kacz­marek ma znacznie więk­sze prob­le­my z zestaw­ie­niem składu. W Poz­na­niu nie będą mogli zagrać Bar­tosz Kaniec­ki, Sebas­t­ian Madera i Krzysztof Bąk, którzy są kon­tuzjowani oraz Marcin Pietrows­ki, zaw­ies­zony za kartki.

Lech Poz­nań ze swoim najbliższym rywalem ma do wyrów­na­nia rachun­ki. Lechiś­ci to jedy­na druży­na, która zdobyła punk­ty w „Kole­jorzem” gra­jąc na swoim tere­nie. Pozostałe zespoły musi­ały uznać wyżs­zość zespołu Mar­iusza Ruma­ka. Ter­az tren­er Lecha będzie miał okazję do rewanżu, a także prz­er­wa­nia passy meczów u siebie bez zwycięstwa.

Od momen­tu powro­tu Lechii do Ekstrak­lasy nie prze­grał z nią na włas­nym sta­dion­ie, a jakiekol­wiek punk­ty po raz ostat­ni stracił we wrześniu 1984 roku, gdy zremisował z nią 1:1. Przez blisko 30 lat Gdańszczanom nie udało się zdobyć choć punk­tu w spotka­niu, którego gospo­darzem był Lech. Nawet w meczach towarzyskich.

W poprzed­nim sezonie „Kole­jorz” wygrał na włas­nym boisku po bram­ce Mateusza Możdże­nia. W Gdańsku podzielił się punk­ta­mi ze swoim najbliższym prze­ci­wnikiem. Jeśli „Kole­jorz” wygra to zmniejszy stratę do lid­era do jed­nego punk­tu. Legia swo­je spotka­nia zagra dzień później, a rywalem będzie Zagłę­bie Lubin.

Początek spotka­nia w piątek o godz. 20:45.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress