07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.38min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Skoro na wyjazdach lepiej, to zwycięstwo?

Na piłkarzy Lecha czeka ter­az drugie spotkanie wyjaz­dowe z rzę­du. W tym sezonie do tej pory „Kole­jorz” lep­iej radzi sobie w takich meczach i choć są to trudne spotka­nia, to wszys­tkie, poza tym w Gdańsku, zakończyły się zdoby­ciem przez Lechitów trzech punktów.

Były to jed­nak zwycięst­wa niez­naczne. Podopieczni Mar­iusza Ruma­ka mecze na tere­nie goś­cie wygry­wali różnicą jed­nej bram­ki. I tylko w Warsza­w­ie udało im się zdobyć drugiego gola, lecz ryw­al również trafił. Tak różowo nie było w Poz­na­niu, gdzie Lech dwa mecze już zremisował i jeden przegrał.

Najbliższe spotkanie dla Lechitów również nie będzie łatwą przeprawą. „Kole­jorz” zagra w Łodzi z Widzewem, gdzie nie wygrał od 15 lat. Ostat­nie spotkanie zakończyło się bezbramkowym i bezbar­wnym remisem, a obie strony nie stworzyły wielu sytu­acji na zdoby­cie gola. Ter­az jed­nak ma być inaczej.

Poz­na­ni­a­cy na Alei Pił­sud­skiego jadą wzmoc­nieni zwycięst­wem z Wisłą Kraków, z którą również w ostat­nich meczach nie wiodło się im najlepiej. Z kolei ich rywalem z Łodzi w znakomite sposób odro­bili straty w Białym­stoku, gdzie prze­gry­wali już 2:0, żeby ostate­cznie zremisować 2:2.

Sztab szkole­niowy Lecha nie ma więk­szych prob­lemów przed tym meczem. W Łodzi nie zagra­ją Bar­tosz Ślusars­ki, który narze­ka na uraz pię­ty oraz Łukasz Trał­ka, który z powodu kartek musi w tym meczu pau­zować. Pozostali zawod­ni­cy są do dys­pozy­cji tren­era. Na kart­ki z Widzewem powinien uważać Hubert Wołąkiewicz, który jeśli otrzy­ma ją w Łodzi nie będzie mógł zagrać w spotka­niu  z Legią.

Niewiele kłopotów kadrowych ma również Radosław Mroczkows­ki. Z powodów zdrowot­nych w meczu z Lechem nie zagra praw­dopodob­nie tylko dwóch zawod­ników — Alek­san­dr Lebiediew i Maciej Miel­carz. Ten dru­gi w środę na treningu doz­nał kon­tuzji i nie zagra do koń­ca roku. Oznacza to, że w bram­ce w piątek stanie debi­u­tant Milos Dragojević.

Spotkanie rozpocznie się o 20:45.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.