02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.49min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Spotkanie starych znajomych. Poznają się?

W najbliższy czwartek Lech Poz­nań spot­ka się ze swoim starym zna­jomym z Azer­be­jdżanu, Chaz­arem Lenko­ran w pier­wszym meczu II rundy kwal­i­fikacji Ligi Europy. Oba spotka­nia przed cztere­ma laty „Kole­jorz” wygrał. Jak będzie tym razem?

Oba zespoły pier­wszy raz spotkały się ze sobą w elim­i­nac­jach Pucharu UEFA sezonu 2008/2009. W pier­wszym spotka­niu po debi­u­tanck­iej w barwach Lecha bram­ce Rober­ta Lewandowskiego „Kole­jorz” wygrał 1:0. W rewanżu nato­mi­ast potwierdz­ił swo­ją wyżs­zość, wygry­wa­jąc 4:1, choć do prz­er­wy na tabl­i­cy wyników utrzymy­wał się wynik remisowy.

Wiele uwa­gi poświę­ca się znaczne­mu roz­wo­jowi fut­bolu w Azer­be­jdżanie w ostat­nich lat­ach. W drużynie Chaz­aru Lenko­ran wys­tępu­ją nie tylko zawod­ni­cy z tego kra­ju, ale również Rumu­ni, Por­tu­gal­czy­cy, Brazyli­jczyk, Mal­i­jczyk, Albańczyk, Chor­wat czy Buł­gar. O sile tej drużyny stanowi również fakt, że w poprzed­nim sezonie zajęli w swo­jej lidze tytuł wicemistrza kra­ju, ale do ostat­niej chwili ważyły się losy pier­wszego miejs­ca. Ostate­cznie ulegli jed­nak Neft­ci Baku.

Dla Chaz­aru Lenko­ran awans do II rud­ny kwal­i­fikacji Ligi Europy jest jed­nym z najwięk­szych sukcesów w his­torii klubu. Do tej pory ta druży­na pod­czas każdego star­tu w europe­js­kich pucharach odpadała już po pier­wszym dwumeczu. Podob­nie było­by również w przy­pad­ku Nomme JK Kalju, które rywal­i­zowało z Chaz­arem Lenko­ran o awans w I rundzie.

Najskuteczniejszy­mi piłkarza­mi tej drużyny są Rahid Amir­guliyev i Eder Bon­fim, którzy w poprzed­nim sezonie zdobyli po pięć bramek. Najczęś­ciej na listę strzel­ców wpisy­wał się jed­nak Bra­n­imir Sub­ašić, który sześć razy pokon­ał bramkarza rywali. Nie należy również zapom­i­nać o Adri­an­ie Pitu, który jest najwięk­szą gwiazdą tej drużyny. Ten 29-let­ni Rumun w przeszłoś­ci wys­tępował w AS Roma.

Tren­er Lecha przed meczem w europe­js­kich pucharach ma duży kom­fort pra­cy. Poza kon­tuzjowanym Łukaszem Trałką ma do dys­pozy­cji wszys­t­kich zawod­ników. Na drob­ne prob­le­my zdrowotne narze­ka jedynie Krzyztof Kotorows­ki, który mimo to będzie brany pod uwagę przy usta­la­niu składu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 20 cza­su miejs­cowego, a więc w Polsce o godz. 17. Żad­na pol­s­ka telewiz­ja nie przewidu­je trans­misji z tego meczu. Do Lenko­ran leci kore­spon­dent Radia Merkury i na pewno na ante­nie tego radia będzie moż­na usłyszeć relację z czwartkowego spotka­nia w Lidze Europy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.