Zapowiedź meczu: Stawka większa, niż Puchar Polski

Wobec ostat­nich ligowych wyników Lecha, wtorkowe spotkanie finału Pucharu Pol­s­ki uras­ta rangą do meczu sezonu. Zarówno dla aktu­al­nych mis­trzów Pol­s­ki, jak i Legii zwycięst­wo 3. maja może być jedyną prze­pustką do europe­js­kich pucharów.

 

Oba zespoły do tej pory w tym sezonie zagrały ze sobą dwa razy. We wrześniu ubiegłego roku lep­sza okaza­ła się Legia Warsza­wa (2:1), lecz ostat­nio przy Buł­garskiej zwyciężył Lech (1:0). Trud­no wskazać fawory­ta tego spotka­nia, a biorąc pod uwagę antag­o­nizmy pomiędzy obiema druży­na­mi, spodziewać może­my się niezwyk­le ciekawego i pełnego wal­ki meczu.

W barwach „Kole­jorza” na pewno nie zobaczymy kon­tuzjowanego od dłuższego cza­su Bandrowskiego oraz Kiku­ta, który w ostat­nim cza­sie przeszedł zabieg artroskopii kolana. Poza tym w tym meczu pau­zować za żółte kart­ki będzie musi­ał Arboleda.

Praw­dopodob­ne, że rywale nie będą mogli sko­rzys­tać z usług Vrdol­ja­ka, który nabaw­ił się kon­tuzji przed ostat­nim ligowym meczem, a także Choto, który w prz­er­wie spotka­nia z Widzewem opuś­cił plac gry.

Trzech piłkarzy, którzy pamię­ta­ją finał Pucharu Pol­s­ki z 2004 roku, może wys­tąpić we wtorkowym spotka­niu. Dwóch z nich zagrało pełne 90 min­ut w obu meczach, to Dick­son Choto oraz Bar­tosz Bosac­ki. Trzec­im z nich jest Krzysztof Kotorows­ki, jed­nak on przed sied­mioma laty musi­ał uznać wyżs­zość Walde­mara Piąt­ka, który wtedy poprowadz­ił Lecha do zwycięst­wa w finale.

Lech z Legią w finale Pucharu Pol­s­ki spo­tykał się trzy razy, choć roze­grał na tym etapie roz­gry­wek z nią cztery mecze. W maju 1980 roku „Wojskowi” wygrali 5:0. Osiem lat później po rzu­tach karnych lep­szy okazał się „Kole­jorz” (1:1 k. 3:2). Ostat­ni raz o tryum­fie w finale decy­dował dwumecz. Pier­wsze spotkanie wygrał Lech (2:0), w drugim lep­sza była Legia (1:0), ale to druży­na ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki mogła świę­tować zdoby­cie kole­jnego trofeum.

Spotkanie poprowadzi Paweł Gil, dla którego będzie to pier­wszy finał w kari­erze. W tym sezonie prowadz­ił on dwa prze­grane mecze Lecha. Dla Legii sędziował cztery mecze, w których wygrała ona raz i trzykrot­nie przegrywała.

Trans­mis­je ze spotka­nia przeprowadzi TVP Sport oraz TVN Tur­bo. Początek meczu o 18:30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress