01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.12min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Tylko zwycięstwo!

Przez porażkę w ostat­nim meczu w Krakowie z Wisłą, Lech stracił już nawet matem­aty­czne szanse obronę mis­tr­zost­wa Pol­s­ki. Z kolei Wisła jest już tylko o krok od upragnionego “majs­tra”.

Kole­jorz” nie tylko nie ma szans na mis­tr­zost­wo, ale znacznie odd­al­ił się od gry w europe­js­kich pucharach w przyszłym sezonie. Do Śląs­ka, który zaj­mu­je trze­cie miejsce, “Pyry” tracą cztery “ocz­ka”. Jest to do odro­bi­enia, bo do koń­ca sezonu zostały cztery kole­j­ki, ale Lech gra w kratkę, a Śląsk reg­u­larnie zdoby­wa punk­ty i ma dość łatwy ter­mi­narz na końcówkę sezonu.

Jed­nak nie tylko Lech i Śląsk wal­czą o pra­wo gry w Lidze Europy. Nadzieję na awans ma zapewne także Ruch Chorzów — sobot­ni ryw­al Lecha. Chor­zowian­ie zaj­mu­ją piąte miejsce i mają dwa punk­ty przewa­gi na poz­nańską ekipą.

For­ma Lecha jest jed­ną wielką niewiadomą. “Duma Wielkopol­s­ki” potrafi roz­gry­wać dobre mecze, strzelić bramkę, ale kiedy wpa­da przy­pad­kowy gol wyrównu­ją­cy — odd­a­je inic­jaty­wę (patrz: finał Pucharu Pol­s­ki z Legią Warsza­wa). Tydzień temu klub z Buł­garskiej zagrał dobry mecz i pewnie pokon­ał Górni­ka Zabrze 2:2. Z kolei, w środę, po bezbar­wnej grze “Kole­jorz” prze­grał przy uli­cy Rey­mon­ta w Krakowie.

Z kolei Ruch wios­ną gra bard­zo dobry fut­bol. Dość powiedzieć, że w tabeli tej rundy ustępu­ją tylko krakowskiej Wiśle, a od pięć meczów nikt nie potrafił ich pokon­ać. To na pewno dobrze wpły­wa na morale drużyny.

José Mari Bakero w tym meczu nie będzie mógł sko­rzys­tać z usług Kami­la Dry­gasa, Tomasza Bandrowskiego, Marci­na Kiku­ta (cała trój­ka nie zagra do koń­ca sezonu), a także Artjom­sa Rudņevsa. Z kolei do gry wró­cił Ivan Djurdjević.

Nato­mi­ast szkole­niowiec chor­zowskiego klubu nie ma żad­nych prob­lemów z kon­tuz­ja­mi w swoim zes­pole. Jedynym zawod­nikiem, który będzie pau­zował, to Željko Djok­ić, który pauzu­je za czer­woną kartkę.

Przy­pom­i­namy, że pod­czas meczu z Ruchem NIE BĘDZIE prowad­zony dop­ing ze wzglę­du na ogólnopol­s­ki protest kibiców. Na try­buny zaprasza­my w ciem­nych stro­jach, coby pokazać szarzyznę sta­dionów bez kibiców.

Spotkanie będzie sędziował Michał Mula­rczyk ze Skierniewic. Początek spotka­nia o 19:15. Trans­misję z meczu przeprowadzi Orange Sport.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.