02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.13min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: W Azji o awans do Azerbejdżanu

Jutro o godz. 14 pol­skiego cza­su piłkarze Lecha Poz­nań zagra­ją rewanżowy mecz I rundy elim­i­na­cyjnej Ligi Europy. W pier­wszym spotka­niu podopieczni Mar­iusza Ruma­ka wygrali 2:0 i wciąż nie mogą być pewni awansu.

Już po zakończe­niu pier­wszego spotka­nia piłkarze “Kole­jorza” zaz­nacza­li, że wynik 2:0 nie gwaran­tu­je im awan­su do kole­jnej rundy roz­gry­wek. Z kolei opiekun Lecha, Mar­iusz Rumak, pod­kreślał, że bard­zo trud­no będzie przy­go­tować zespół pod wzglę­dem men­tal­nym, gdyż stra­ta jed­nej bram­ki w tym meczu znacznie może skom­p­likować sytu­ację na boisku oraz szanse na ewen­tu­al­ną pro­mocję do kole­jnej fazy Ligi Europy.

W czwartkowym spotka­niu na pewno nie będzie mógł zagrać Łukasz Trał­ka, który nabaw­ił się urazu mięśniowego. W tym meczu nie zagra również Siergiej Kri­wiec, który w poniedzi­ałek został wytrans­fer­owany do chińskiego klubu Jiang­su Sain­ty F.C. Do drużyny dołączyli już nato­mi­ast wicemistr­zowie Pol­s­ki Juniorów Starszych, czyli Tomasz Kędzio­ra i Karol Linet­ty. Ten pier­wszy wyle­ci­ał do Kazach­stanu, ale praw­dopodob­nie nie dostanie szan­sy na debi­ut, ponieważ na prawej obronie niepod­ważal­ną póki co pozy­cję ma Mateusz Możdżeń.

Druży­na naszego rywala w poniedzi­ałek roze­grała ligowy mecz, w którym wysoko prze­grała z Szachtiorem Kara­gan­da 1:5. Bramkę dla Żety­su Tałdyko­r­gan w tym meczu zdobył Milos Miha­jlov. Ten sam zawod­nik zal­iczył w tym spotka­niu także trafie­nie samobójcze. Tren­er Lecha uważa jed­nak, że ten wynik nie będzie miał żad­nego znaczenia w przy­pad­ku kon­frontacji w europe­js­kich pucharach, ponieważ powo­dem słab­szej dys­pozy­cji Żety­su Tałdyko­r­gan była dłu­ga podróż z Pol­s­ki do Kazachstanu.

Sztab szkole­niowy Lecha od poniedzi­ałku przy­go­towywał się do star­cia w Lidze Europy i zaplanował trenin­gi drużyny na godz. 14, aby piłkarz lep­iej zaadop­towali się do gry w upale. Zdaniem Mar­iusza Ruma­ka wszyscy zawod­ni­cy bard­zo dobrze znosili te warun­ki i nie ma obaw przed grą w Tałdyko­r­ganie. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi jed­nak przy­go­towanie fizy­czne piłkarzy po długiej, blisko 10 godzin­nej podróży.

W przy­pad­ku ewen­tu­al­nego awan­su do zespół Lecha czeka już kole­jny ryw­al z odległego Azer­be­jdżanu. Z Chazrem Lankaran “Kole­jorz” się już mierzył w 2008 i po dwumeczu awan­sował dalej.

Jutrze­jsze spotkanie poprowadzi białorus­ki sędzia Siergiej Cynkiewicz. Jego początek zaplanowany jest na godz. 14:00 (18:00 w Tałdyko­r­ganie). Obsz­erną relację z tego meczu przeprowadzi Radio Merkury. Kibice będą mogli praw­dopodob­nie zobaczyć ten mecz w Internecie. 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.