Zapowiedź meczu: W Azji o awans do Azerbejdżanu

Jutro o godz. 14 pol­skiego cza­su piłkarze Lecha Poz­nań zagra­ją rewanżowy mecz I rundy elim­i­na­cyjnej Ligi Europy. W pier­wszym spotka­niu podopieczni Mar­iusza Ruma­ka wygrali 2:0 i wciąż nie mogą być pewni awansu.

Już po zakończe­niu pier­wszego spotka­nia piłkarze “Kole­jorza” zaz­nacza­li, że wynik 2:0 nie gwaran­tu­je im awan­su do kole­jnej rundy roz­gry­wek. Z kolei opiekun Lecha, Mar­iusz Rumak, pod­kreślał, że bard­zo trud­no będzie przy­go­tować zespół pod wzglę­dem men­tal­nym, gdyż stra­ta jed­nej bram­ki w tym meczu znacznie może skom­p­likować sytu­ację na boisku oraz szanse na ewen­tu­al­ną pro­mocję do kole­jnej fazy Ligi Europy.

W czwartkowym spotka­niu na pewno nie będzie mógł zagrać Łukasz Trał­ka, który nabaw­ił się urazu mięśniowego. W tym meczu nie zagra również Siergiej Kri­wiec, który w poniedzi­ałek został wytrans­fer­owany do chińskiego klubu Jiang­su Sain­ty F.C. Do drużyny dołączyli już nato­mi­ast wicemistr­zowie Pol­s­ki Juniorów Starszych, czyli Tomasz Kędzio­ra i Karol Linet­ty. Ten pier­wszy wyle­ci­ał do Kazach­stanu, ale praw­dopodob­nie nie dostanie szan­sy na debi­ut, ponieważ na prawej obronie niepod­ważal­ną póki co pozy­cję ma Mateusz Możdżeń.

Druży­na naszego rywala w poniedzi­ałek roze­grała ligowy mecz, w którym wysoko prze­grała z Szachtiorem Kara­gan­da 1:5. Bramkę dla Żety­su Tałdyko­r­gan w tym meczu zdobył Milos Miha­jlov. Ten sam zawod­nik zal­iczył w tym spotka­niu także trafie­nie samobójcze. Tren­er Lecha uważa jed­nak, że ten wynik nie będzie miał żad­nego znaczenia w przy­pad­ku kon­frontacji w europe­js­kich pucharach, ponieważ powo­dem słab­szej dys­pozy­cji Żety­su Tałdyko­r­gan była dłu­ga podróż z Pol­s­ki do Kazachstanu.

Sztab szkole­niowy Lecha od poniedzi­ałku przy­go­towywał się do star­cia w Lidze Europy i zaplanował trenin­gi drużyny na godz. 14, aby piłkarz lep­iej zaadop­towali się do gry w upale. Zdaniem Mar­iusza Ruma­ka wszyscy zawod­ni­cy bard­zo dobrze znosili te warun­ki i nie ma obaw przed grą w Tałdyko­r­ganie. Pod znakiem zapy­ta­nia stoi jed­nak przy­go­towanie fizy­czne piłkarzy po długiej, blisko 10 godzin­nej podróży.

W przy­pad­ku ewen­tu­al­nego awan­su do zespół Lecha czeka już kole­jny ryw­al z odległego Azer­be­jdżanu. Z Chazrem Lankaran “Kole­jorz” się już mierzył w 2008 i po dwumeczu awan­sował dalej.

Jutrze­jsze spotkanie poprowadzi białorus­ki sędzia Siergiej Cynkiewicz. Jego początek zaplanowany jest na godz. 14:00 (18:00 w Tałdyko­r­ganie). Obsz­erną relację z tego meczu przeprowadzi Radio Merkury. Kibice będą mogli praw­dopodob­nie zobaczyć ten mecz w Internecie. 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress